Шоу-програма «Супермама»
ДЛЯ УЧНІВ СЕРЕДНІХ КЛАСІВ
Хід шоу-програми
Ведучий вітає всіх матусь, бабусь та дівчаток із жіночим святом 8 Березня, що наближається, і запрошує на сцену учасників шоу-програми. Матусі з дітьми сідають на стільцях з номерами, що відповідають номерам на грудях учасників. Нагрудні номери учасники отримують після жеребкування, яке проходить до початку заходу. Стільці на сцені стоять парами, кількість пар дорівнює кількості команд. На одному зі стільців кожної пари прилаштовується планка з великою, різнокольоровою квіткою, всередині якої написаний номер команди. Ведучий представляє учасників.
1. Моя матуся — найкраща в світі
До цього конкурсу діти готуються вдома. Кожній дитині дається 2 хвилини, щоб розповісти про свою матусю та переконати глядачів і журі в тому, що саме її матуся — найкраща у світі. Журі оцінює акторську майстерність оповідача — від 1 до 5 балів та зміст оповідання — від 1 до 5 балів.
2. Уа-уа!
З краю сцени на рядку стільців сідають матусі та надівають маски, мовби зав’язують очі. Маски робляться у вигляді циліндра такого розміру, щоб можна було надіти її на голову і вона спиралася на плечі. На цьому циліндрі малюється смішне обличчя, причому очі не мають отвору, але є отвори для носа та рота для вільного дихання, з боків приклеюються стирчачі вуха, а по верхньому краю — волосся з ниток, тонких стрічок або кольорових паперових смужок. Діти стоять у глибині сцени. Ведучий на вибір указує на будь-яку дитину. Дитина піднімає руку, щоб видніше було журі, і починає плакати, мов немовля: «Уа-уа!». Матусі по голосу мають упізнати свою дитину і підвестися, а коли її малюк скінчив плакати, сісти. Ведучий указує на наступну дитину, і та починає плакати. Кожна дитина обов’язково хоча б один раз мусить подати голос. Журі оцінює цей конкурс у такий спосіб: вгадано свою дитину без помилок — 10 балів, вгадано з помилками — менше, залежно від кількості помилок.
Цей конкурс викликає багато сміху в залі, бо нерідко на плач одного немовляти підскакують одразу декілька матусь або навпаки — не ворухнеться жодна, мовби дитятко нічиє.
3. Сімейна хроніка
Діти, що народилися, зберігають невидимі зв’язки зі своїми матусями. Їх спілкування дозволяє їм добре розуміти одне одного, вони мають спільні спогади про події у родині, тому дуже просто матусі та їхні діти зможуть відповісти на запитання конкурсу «Сімейна хроніка». Журі оцінює відповіді таким чином: відповіді матусі і дитини цілком збіглися — 5 балів, збіглися частково — від 1 до 4 балів, узагалі різні — 0.
Сценарій пропонує 12 запитань. Якщо у програмі беруть участь шість або менше команд, то до кожної пари ставиться по 2 запитання, у разі наявності 7 або більшої кількості пар — по одному запитанню для кожної команди.
Хід конкурсу
Матусям роздають ручки та аркуші паперу. Матусі сидять на стільцях, а діти стоять на крок попереду від них. Ведучий підходить до першої команди і пропонує витягти з капелюха (це може бути скринька, кошик тощо) згорнутий папірець із запитанням. Дитина вибирає і передає папірець ведучому, не розгортаючи його. Ведучий читає, матуся одразу має написати відповідь на аркуші і передати його ведучому. Після цього дитина вголос відповідає на те саме запитання, а ведучий читає мамину відповідь. Потім ведучий переходить до наступної команди і так далі.
Запитання (до дітей)
Як звати дідуся твоєї матусі?
Пригадай Свято першого дзвоника, коли ти пішов (-ла) перший раз у перший клас. В якого кольору штани (спідницю) ти був (була) одягнений (одягнена) у той день?
Скільки рідних братів та сестер має твоя матуся?
Уяви, що у твоєї мами виявився вільний час і вона вирішила почитати. Як ти гадаєш, що скоріше за все вона візьме з полиці:
а) збірку кросвордів;
б) енциклопедію;
в) телефонний довідник.
Як звати бабусю твоєї матусі?
Назви найулюбленіші квіти своєї матусі.
Назви матусин улюблений колір.
Уяви, що твоя матуся, збираючись до школи на батьківські збори, має вибрати одну сукню з трьох. Всі три сукні однакового фасону, але різного кольору. Яку сукню вибере матуся: білу, чорну чи червону?
У вільний час твоя матуся вирішила подивитися телевізор. По різних каналах одночасно йдуть три програми: серіал «Бідна Маша Березіна», телегра «Перший мільйон» та «Новини тижня». Який канал увімкне матуся?
Якщо в кав’ярні до вибору пропонують такі страви: ягідне желе, тістечко з кремом та морозиво, то що саме вибере твоя матуся?
Твоя матуся має гроші, на які можна купити тільки щось одне із солодощів: мармелад, зефір або вафлі. Як ти гадаєш, що із запропоновоного вона купить?
Припустімо, що твоя матуся виграла безкоштовну путівку для відпочинку усієї родини за кордоном. Але агенція пропонує на вибір лише одну з трьох країн. Як ти вважаєш, куди саме схотіла б твоя матуся запросити всю родину?
а) До Парижа;
б) до Варшави;
в) до Нью-Йорка.
4. Перукарня
Ведучий запрошує із зали хлопчиків приблизно з однаковою довжиною волосся. Хлопці сідають на стільці. Вони — клієнти перукарні, а матусі-учасниці — перукарки. Припустімо, що матусі вже зробили хлопцям чудові перуки, але хлопці — то насправді дівчатка і перукаркам залишилося тільки причепити на волосся бантики. У їх розпорядженні гребінці та стрічки. Робота розпочинається за сигналом ведучого. Якщо бантик зав’язано, матуся піднімає гребінець угору, а клієнт підводиться. Журі оцінює якість роботи перукарок — від 1 до 5 балів. За швидкість матуся, яка виконала роботу найскоріше, одержує 5 балів, наступна — 4 бали, потім — 3 бали і так далі. Перукарки, які завершили роботу одночасно, отримують однакову кількість балів.
5. Розуму палата
Команди сидять парами на своїх місцях. Ведучий роздає кожній команді картки з літерами А, Б, В та Г. На всі запитання інтелектуального конкурсу команди відповідають одночасно підняттям однієї з карток. Журі дає за правильну відповідь на одне запитання 5 балів, а за неправильну — 0 балів.
6. Думки на відстані
Ведучий роздає юним учасникам аркуші паперу (формат А3) та фломастери, а матусь із команд просить залишити залу на 3 хвилини. Ведучий пропонує дітям-учасникам вибрати одну з карток. На кожній з них написано прислів’я. За 3 хвилини дітлахи мають зобразити кожний своє прислів’я за допомогою малюнків, не використовуючи ні в якому разі жодної літери або цифри. Ведучий запрошує матусь увійти до зали. Діти по черзі показують свій малюнок матусям, журі та глядачам. Через одну хвилину матуся повинна відтворити прислів’я, яке зашифрувала у малюнках її дитина. Оцінка журі: за правильно назване прислів’я — 10 балів, назване з помилками — 5 балів, не відгадане — 0 балів.
7. Ательє мод
Під час попереднього конкурсу помічники ведучого розкладають на стільцях газети, ножиці, клей, скріпки, голки-булавки, голки з нитками, клейову стрічку, різні мотузочки.
Ведучий. Шановні матусі! Уявіть, що ви щойно довідалися про те, що ваша дитина запрошена на бал-маскарад. Вона мусить йти за 10 хвилин, а костюму немає. У вашому розпорядженні є тільки купа газет, клей, клейова стрічка, голки, мотузки, ножиці. І з цього всього за 10 хвилин ви повинні зробити оригінальне маскарадне вбрання. Тож до роботи, шановні! Час пішов!
Через 10 хвилин діти демонструють свої моделі, оголошують їх назву, називають казку, з якою пов’язаний костюм, розповідають про незвичність крою, оригінальні деталі одягу. Журі оцінює фантазії та майстерність швачок від 1 до 10 балів.
8. Талановита родина
Вдома родини учасників шоу-програми готують по одному концертному номеру — танок, пісню, вірш, мініатюру тощо. Тема вільна. До участі у цьому конкурсі дозволяється залучати будь-яку кількість родичів. Журі оцінює виступи команд від 1 до 20 балів. Номери цього конкурсу можна розподілити та вставити поміж різними конкурсами шоу-програми.
Журі підбиває загальні підсумки. Команда, яка отримала найбільшу кількість балів, посідає перше місце, а матуся з цієї команди оголошується «Супермамою». На її плечі пов’язується стрічка з написом «Супермама», на голову надівається велика корона (зробити з картону, пофарбувати в жовтий колір). Вона нагороджується головним призом. Решта матусь нагороджуються пам’ятними подарунками, їм пов’язують стрічки: «Пані інтелект», «Пані гумор», «Пані гідність», «Пані краса», «Пані ласка», «Пані доброта», «Пані розум» і таке інше, а на голови надіваються маленькі срібні корони (зробити з блискучого паперу від сигарет).
За книгою «Сценарії шкільних свят», Х.: Вид. група «Основа», 2007.
|