Змагання проводяться у спортивному залі.
У змаганнях беруть участь хлопці (склад команди — 8 юнаків).
Мета: залучати учнів до джерел національної історії і культури, сприяти патріотичному вихованню кожного учня, пробуджувати національну самосвідомість; залучення школярів до системних занять фізкультурою і спортом; пропаганда здорового способу життя.
Обладнання: 4 гімнастичних мати, 4 прапорця на стійки, 1 гантель, 1 секундомір, 4 бар'єра, 16 кеглів, канат, 4 мішки.
Ведучий
Свято ми відкриваєм,
Лунає музика і сміх усюди.
Щастя усім бажаєм,
Хай на планеті мир і радість буде.
Це єдність спорту і краси!
Дітей лунають голоси.
Усіх єднає спорту світ.
Ми молоді
Крокуєм завжди уперед,
Нам до снаги всіх
Звершень висота.
Якщо здоров'я є.
Тоді і щастя є.
Цс знають всі —
Це істина проста.
Учень 1
Давайте в спорті йти до перемоги, Стояти до останнього в змаганнях. Відкриті до рекордів всі дороги, У гімназії ми продовжуємо навчання.
Учень 2
Тож дружбу спорту, творчості, краси.
Ми — шкільна родина,
Даємо слово гідно пронести,
Бо ми — майбутнє України!
Ведучий. Кошові козацьких загонів, до переліку приготуватися! (Отамани роблять крок уперед.) Козацький перелік почати.
1 конкурс «Перекличка команд». Отамани називають назви своїх команд. Разом з командою називають девіз.
2конкурс «Стрибки у мішках». На лінії старту стоять команди в колону по одному. Перші гравці стоять у мішках. За сигналом виконують стрибки до прапорця і назад до команди. Передають мішок другому гравцю і т. д. Гравці усі допомагають одягати і знімати мішок гравцю. Перемагає та команда, яка раніше закінчить естафету і без помилок.
3конкурс «Перенесення ваги». На лінії старту стоять по два гравці з команди, які будуть носити вагу. Навпроти цих двох гравців на відстані 20 м стоять гравці команди. За сигналом двоє гравців біжать до своєї команди, забирають одного гравця і несуть його на руках до лінії старту, де його залишають і повертаються по другого гравця, забирають його і переносять на лінію старту і т. д. Перемагає команда, яка першою закінчила естафету.
4конкурс капітанів-отаманів «Найсильніший». Перемагає той отаман, який більшу кількість разів підніме гантель.
5конкурс «Комбінована естафета». На лінії старту стоять команди в колону по одному. Напроти команд лежать мати на відстані 3 м, на відставні 6м від мата стоять бар'єри, на відстані 5 м від бар'єра стоїть кегля. За сигналом перший гравець біжить до мата, виконує перекид уперед, біжить до бар'єра, перестрибує його і біжить до кеглі. Зупиняється біля кеглі і виконує 3 рази згинання і розгинання рук в упорі лежачи, після чого підводиться і гладким бігом повертається до своєї команди. Другий гравець виконує теж, що й перший гравець, і т. д.
6 конкурс «Історичний». На одне питання дається для відповіді одна хвилина. Ведучий читає двічі запитання. Команди пишуть відповіді на запитання на аркушах. На історичний конкурс дається 5 хвилин.
1. Що було зображено на гербі держави Б. Хмельницького? (Козак з мушкетом.)
1. Кого вважали святим заступником козаків? (Діву Марію (Покрову Богородиці).)
3. Хто був останнім кошовим отаманом Запорізької Січі? (П. Калнишевський.)
4. Проти якої держави вів постійну боротьбу кошовий отаман Запорізької Січі? (Проти Туреччини.)
5. Назвіть найвищий орган влади у Запорізькій Січі. (Козацька рада.)
7 конкурс «Ведення футбольного м'яча». Команди стоять на лінії старту в колону по одному. На відстані 3 м одна від одної розташовані кеглі — 4 штуки. У перших гравців у руках по футбольному м'ячу. За сигналом перші гравці кладуть м'ячі на підлогу і починають вести м'яч і обводити кеглі до прапорця і назад до своєї команди. Перший гравець передає м'яч другому гравцю. Другий гравець виконує те, що і перший гравець. Якщо збита кегля, то гравець повинен поставити її на місце і продовжити естафету. За кожну збиту кеглю нараховується штрафне очко.! Перемагає та команда, яка закінчить ! естафету першою і без помилок.
8конкурс «Гусениця». На відстані 10 м від лінії старту стоять прапорці. За сигналом перші гравці в повному присіді йдуть до прапорця і назад до команди, до нього приєднується другий гравець, тепер вони удвох йдуть у присіді до прапорця та назад, потім у трьох, і т. д. Перемагає та команда, яка першою закінчить естафету і не розірве рук.
9конкурс «Перетягування канату»
Ведучий
Перемоги мають славні
Наші славні гімназисти.
Серед них атлети гарні
Й першокласні козаки.
(Журі підводить підсумки змагань.)
Ведучий. Проводиться нагородження переможців змагання грамотами.
|