Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
 
Меню сайту
Наше опитування
Відвідувач сайту - хто Ви?
Всього відповідей: 9787
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Статті » Учнівське самоврядування

Стан розвитку учнівського самоврядування

 Стан розвитку учнівського самоврядування

 

Формування ініціативної, здатної приймати свідомі рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через участь в органах учнівського самоврядування.

  Учнівське самоврядування забезпечує комплексний виховний вплив на учнів шляхом залучення до усвідомленої і систематичної участі у вирішенні важливих питань життя класу та НВК.

   Загальношкільним органом учнівського самоврядування в навчальному закладі є Козацька республіка, яка була створена в 1997 році. Її мета - сприяти вихованню та розвитку вільної, талановитої громадсько-активної особистості – патріота України.

                            Структура Козацької республіки

                                            Велике козацьке зібрання

 

 

 


                                                  

              Козацька рада

    Курінь

 5-го класу

        Курінь

     6-го класу

       Курінь

   7-го класу

   Курінь

8-го класу

    Курінь

 9-го класу

      Курінь

  10-го класу

      Курінь

  11-го класу

   Група

  козачат

1-го класу

    Група

   козачат

2-го класу

 

   Група

  козачат

3-го класу

 

   Група

  козачат

4-го класу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Козацька республіка об’єднує учнів 1-11 класів. Діти  1-4 класів утворюють групу козачат, а учні  5–11 класів— сім куренів зі своїми назвами. На чолі куреня стоїть курінний. Кожен курінь має свій девіз і гетьмана. У Козацькій республіці є прапор, конституція, програма і своя пісня. Напрямки роботи, завдання Козацької республіки, склад козацької ради затверджуються на Великому козацькому зібранні, а також відбувається прийом у козачата першокласників, підводяться підсумки роботи, нагороджуються активні козаки та козачки. Велике козацьке зібрання проводиться 2 рази на рік.

    Керує Козацькою республікою кошовий отаман, який обирається демократичним голосуванням із учнів 9-11класів і складає присягу на вірність їй. Під керівництвом кошового отамана два рази на місяць проходять засідання козацької ради, які організовують і коригують роботу Козацької республіки по програмі діяльності.

                  

    Командир команди старшин по навчальній роботі відповідає за організацію навчання школярів, якість засвоєння навчальних предметів, організовує змагання між куренями по навчанню. Командир команди старшин дисципліни і порядку займається організацією чергування по НВК, контролює відвідування учнями навчальних занять, займається організацією прибирання території. Командири команд старшин по спортивно-туристичній та культурно-масовій роботі організовують спортивні змагання, походи, екскурсії та відпочинок учнів. Шкільна редколегія відповідає за інформаційне забезпечення життя Козацької республіки на шкільному та районному рівнях. Організовує випуск шкільної газети, проводить виставки та конкурси малюнків.

   Однією із форм роботи з молодшими школярами є клуб друзів-козачат «Віночок». Члени клубу допомагають козачатам в організації свят та проведенні спортивно-масових заходів. При Козацькій  республіці діє об’єднання волонтерів, яке займається організацією допомоги ветеранам, інвалідам, особам похилого віку та проведенням благочинних акцій: «Чужої біди не буває», «Подаруй усмішку» та інші.

Козацька республіка, як орган учнівського самоврядування, сприяє згуртуванню шкільних колективів, розвитку суспільної думки, процесу соціалізації учнів, більш ефективному входженню в доросле життя.

Категорія: Учнівське самоврядування | Додав: хотина (12.01.2010)
Переглядів: 4108 | Рейтинг: 2.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
пошук на сайті
Годинник
Друзі сайту
Друзі сайту
Презентації для дітей
http://grushkivka.at.ua
Вчитель-вчителю
Я - Вихователь!
talschool-music Сервер поздоровлень, побажань та привітань МамаТато  З думкою про учня... �������-���� Вязание спицами и крючком музыка, '); Сценарии школьных мероприятий Васильківський РМК< Великовільшанська ЗОШ< поурочные, гдз, учебники
Моя кнопка
 Заступник з виховної роботиCopyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz