Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
 
Меню сайту
Наше опитування
Відвідувач сайту - хто Ви?
Всього відповідей: 9855
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Статті » На допомогу класному керівнику

Бесіди про етикет

Привітання при зустрічі

У всьому світі при зустрічі люди вітають один одного, таким чином висловлюючи симпатію. Часто після привітань слідує бесіда. Зустрічаючись з будь-ким ми вітаємось, однак навряд чи задумуємося чи робимо ми це правильно. В першу чергу потрібно сказати що не привітатися з знайомою людиною неприпустимо - це буде сприйнято як образу.

Крім того варто дотримуватись черговості привітань.

Першим повинен вітатись чоловік з жінкою. Крім того першим повинен вітатись молодший зі старшим так як і підлеглий з керівником. У рукостисканні ж все навпаки: старший або керівник подає руку молодшому або підлеглому.

Вітаючись ми говоримо відповідні слова: „Доброго ранку/дня/вечора”, „здрастуйте”, „вітаю”. Далі при офіційному звертанні слідує ім’я людини, наприклад: „Доброго дня, Іван Петрович”.

Також при вітанні прийнято дивитися в очі. Вітання говориться доброзичливим тоном та з посмішкою.

Однак якщо при зустрічі хтось уникає вашого погляду або не помічає вас, тоді вітатися не варто. Аналогічно у випадку якщо ви помітили кого-небудь занадто пізно.

Якщо ви ідете не сам і ваш подорожній з кимсь вітається, тоді вам теж варто це зробити, навіть якщо людина є вам незнайомою.

Привітатись з людиною - означає виявити повагу до неї. А дотримання простих правил привітання дозволить вам уникнути багатьох непорозумінь.

"Ти" чи "ви"

В давні часи на нашій території були різні традиції щодо звертань і навіть писалися різні дослідження на цю тему. Однак на сьогодні це питання уже вирішено в суспільстві.

Тип звертання зазвичай визначається відносинами між людьми, їх близькістю або службовим становищем.

Як правило на "ти" звертаються один до одного друзі, приятелі, родичі, діти, молоді люди одного віку. На "ви" ж слід звертатися до незнайомців та до людей, які старші за вас.

В деяких місцевосцях прийнято, що діти називають батьків на "ви". Така традиція залишилась там з давнішніх часів. Однак на сьогоднішній день, а особливо в містах, прийнято говорити до всіх родичів "ти".

Якщо ви все ж не впевнені як ви повинні звертатися до тієї чи іншої особи, то варто вирішити це питання безпосередньо з нею або уникати прямого звертання.

Крім того при спілкуванні за спільною домовленістю можливий перехід від "ви" до "ти". Однак пропозиція перейти на "ти" повинна йти від старшої людини. Коли переходити на "ти" залежить тільки від вас та вашого співрозмовника, точних правил щодо цього не існує. Однак робити це слід обачно, щоб не поставити свого співрозмовника в незручне становище.

За столом

У гості слід приходити у призначений господарями час. Виховані люди можуть допустити запізнення на 15-20 хвилин. Це не вважається порушенням норм етикету.

Коли гості сідають за стіл, перш за все слід подбати про свою даму: присунути стілець і допомогти зручно влаштуватися.

Господарі запрошують гостей, часто визначаючи місця для найстарших чи найшанованіших гостей. Вдалим є розташування гостей по ступеню знайомства чи інтересах: тоді у них буде змога зав'язати чи підтримати ту чи іншу тему розмови і гостина буде жвавою. Старших, як правило, садять разом, молодшим також обирають відповідні місця, щоб у них могла зав'язатися цікава розмова.

За столом слід сидіть прямо, Але не напружено, злегка спираючись на спинку стільця. Господарі стараються знайти теми для спілкування, щоб гостям було цікаво. Вони ж у свою чергу намагаються підтримати розмову, не допускаючи жестикулювання, підвищених тонів голосу, крику, тощо. Розмова повинна бути спільною. Коли старші батьки ведуть розмову, молодшим їх перебивати не слід, краще підтримати тему.

Негарно розпочинати їсти, поки господарі не запропонували частуватися всім гостям. У процесі їжі не рекомендується класти лікті на стіл. Це лише в окремих випадках можуть дозволити собі лише жінки. Кавалери зазвичай беруть зі столу страву, спочатку пропонуючи її жінкам, а потім іншим, хто сидить поруч.

До кожного салату чи страви подається ложка чи виделка, не слід набирати страву своїми ложкою чи виделкою. Негарно тягнутися через весь стіл, намагаючись нанизати ласий шматок. Виховані люди просять тих, хто сидить недалеко від страви, подати їм тарілку з частуванням.

Їжу слід набирати невеликими порціями. Залишати на тарілці залишки їжі вважається негарним тоном. Може трапитися так, що запропонована страва з якихось причин вами споживатися не може. В такому разі не слід пояснювати всім причину відмови від страви, особливості своєї фізіології чи свої хвороби. В такому разі можна прийняти символічну порцію страви, скуштувати її, а надалі переключити свою увагу на підтримання розмови. Або можна дуже чемно, не привертаючи увагу, тихенько відмовитися від запропонованої страви. Вихована господиня ніколи не дозволить собі задавати вам неделікатні запитання з цього приводу, а делікатно не зверне уваги, а в майбутньому вже враховуватиме ваші смаки та побажання.

Якщо у вас сталося, що випала з рук виделка чи ніж, не намагайтеся лізти під стіл, щоб десь віднайти їх, а тим більше, витягнувши, намагатися витерти їх серветкою. В такому випадку не починайте бідкатися, перепрошуватися, привертаючи увагу оточуючих. Звичайно краще, щоб такого не траплялося, але ніхто від цього не застрахований. Майте на увазі, що недопустимо їсти з ножа! Це найбільший промах, як на офіційних зустрічах, так і на приватних гостинах.

Подарунки: даруємо та одержуємо

Щоразу як ми збираємося до когось у гості на день народження, іменини чи будь-яке інше свято постає питання подарунка. Набагато легше коли господар свята просить якусь конкретну річ. Але далеко не завжди така ситуація є можливою. Тоді потрібно проявити фантазію, та знайти саму ту річ, як буде потрібно господарю.

Недарма кажуть, що як дарування так і прийом подарунків - це ціле мистецтво. Тому як дарування так і прийом подарунків має ряд нюансів.

Даруємо подарунки

Вибір подарунка залежить від обставин та свята на яке вас покликали. Але не варто шукати та купувати подарунок в останній момент - така поведінка зазвичай ні до чого доброго не призводить. Крім того подарунок вибирають в залежності від того, кому він призначений.

Не менш важливим за сам подарунок є і те, як ви його подаруєте: таким чином навіть скромний подарунок залишить приємне враження. Якщо не має можливості особисто передати подарунок, тоді необхідно додати до нього поздоровлення та передати його поштою або через посередника. Але дуже небажано щоб він прийшов з запізненням.

Зазвичай подарунок загортають у подарунковий папір. Також іноді в додачу дарують квіти. Під час особистого вручення необхідно сказати декілька побажань. Абсолютно неприпустимо в цьому моменті буде згадати про його ціну.

Одержуємо подарунки

Приймати подарунки теж потрібно правильно. В першу чергу потрібно подивитись що вам подарували (а не відкладати вбік!) та подякувати. При цьому показувати своє невдоволення абсолютно неприпустимо. Єдина можлива реакція - це радість.

Яким би не був подарунок ви повинні ставитись до всіх однаково привітно. Відмовлятись від подарунка неввічливо. Однак якщо існують вагомі причини, то робити це потрібно тактовно, пояснити все та порозумітися з тим, хто дарує.

Пам'ятайте: людина яка до вас прийшла і дарує подарунок напевно хоче принести вам радість, тому у відповідь вона чекає щонайменше вашу щиру посмішку та привітне ставлення.

В театрі, музеї та ресторані

Якщо ви збираєтесь в театр, то найкраще буде одягнутись в класичний одяг спокійних тонів (для чоловіків, наприклад, це темний костюм), занадто яскравий та оригінальний одяг не рекомендується. Неприпустимо запізнюватись на початок вистави, обов'язково потрібно прийти завчасно, щоб встигнути здати верхній одяг у гардероб та знайти свої місця в залі. Першим в зал та по ряду повинен іти чоловік, по якому прийнято іти лицем до сидячих глядачів та спиною до сцени. В будь-якому разі намагайтесь не заважати іншим глядачам, не рекомендується голосно хлопати, кричати "браво". Неприпустимо під час спектаклю говорити, шарудіти чи стукати (жінки - обережно з каблуками), а також їсти. Обов'язково слід виключати на час вистави мобільні телефони.

У музей також варто збиратися завчасно, щоб встигнути оглянути всі експонати. Приходити за 10 хвилин до закриття і намагатися бігом переглянути всі музейні експонати негарно. Для того, щоб краще орієнтуватись в експозиції, варто купити спеціальний каталог-путівник, який продається при вході в музей. В музеї заборонено голосно розмовляти або кричати, а також критично оцінювати виставлені експонати. Крім того експонати не можна рухати руками, від цього вони можуть пошкодитись.

Якщо ви домовились про зустріч у ресторані, а особливо з жінкою, то ви зобов'язані прийти туди першим. Верхній одяг та головні убори прийнято знімати і залишати у гардеробі або можна брати з собою. Ресторан вимагає відповідного стилю одягу - це може бути класичний одяг або святковий і ні в якому разі не спортивний. Чим вищий ранг ресторану, тим вишуканішими мають бути і Ваші манери поводження в ньому. Чоловіку слід подати стілець дамі, а лише після цього сідати самому. Також напої та страви подаються спершу дамі. Їсти у ресторані слід не поспішаючи, а насолоджуючись стравою. Спілкування належить також до основних манер поведінки у ресторані. Адже сюди приходять, щоб гарно провести час або вечір, послухати музику, смачно поїсти, поспілкуватися, або й потанцювати. Якщо вам сподобалось обслуговування, то чемно буде залишити офіціанту, який вас обслуговував "чайові" розмір яких складає відповідно 7-10% від загальної суми рахунку, якщо ним це вже не передбачено. Виходячи з ресторану, можна подякувати персоналу за приємне обслуговування та смачну кухню.

 

Категорія: На допомогу класному керівнику | Додав: хотина (02.11.2012)
Переглядів: 1749 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Іван  
0
дякую за інформацію

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
пошук на сайті
Годинник
Друзі сайту
Друзі сайту
Презентації для дітей
http://grushkivka.at.ua
Вчитель-вчителю
Я - Вихователь!
talschool-music Сервер поздоровлень, побажань та привітань МамаТато  З думкою про учня... �������-���� Вязание спицами и крючком музыка, '); Сценарии школьных мероприятий Васильківський РМК< Великовільшанська ЗОШ< поурочные, гдз, учебники
Моя кнопка
 Заступник з виховної роботи



Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz