Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
 
Меню сайту
Наше опитування
Відвідувач сайту - хто Ви?
Всього відповідей: 9855
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Статті » Виховні години та позакласні заходи

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ ВІД СНІДу.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ ВІД СНІДу.

 

      Вперше Всесвітній День Пам’яті померлих від СНІДу відзначався в 1983 році в американському місті Сан-Франциско. Організаторами цієї акції були люди, яких особисто торкнулася проблема епідемії. З того часу  мільйони людей у всьому світі щорічно відзначають День Пам’яті кожної третьої неділі травня.

      Цього дня згадують людей, які загинули від СНІДу, а також проявляють солідарність з тими, хто живе сьогодні з ВІЛ-інфекцією або СНІДом. У День Пам’яті у всьому світі проходять заходи, спрямовані на залучення уваги громадськості та урядів до проблем пандемії ВІЛ/СНІДу.

5 правил безпечної поведінки:

1. Навчись говорити „НІ” собі та іншим особам.

2. Не піддавайся впливу оточуючих.

3. Завжди пам’ятай про своє здоров’я.

4. Запитай себе, чи впевнений ти, що готовий до ризикованих стосунків?

5. Запитай себе, чи розумієш ти всю відповідальність такого кроку?

ІСТОРІЯ  ЧЕРВОНОЇ СТРІЧКИ.

     Багато мільйонів людей з різних країн носять червону стрічку як символ усвідомлення важливості проблеми СНІДу і ВІЛ-інфекції.

     Цю стрічку створив художник Франк Мур у квітні 1991р.

     Червона стрічка – це символ пам’яті мільйонів людей, яких вже немає з нами, символ солідарності з тими, кого особисто торкнулася епідемія: з людьми, які живуть з ВІЛ, з їхніми близькими та друзями.

     Червона стрічка – це символ протесту проти неуцтва і дискримінації відносно ВІЛ-позитивних людей.

     Червона стрічка – це символ надії та підтримки медичних досліджень, які зможуть знищити вірус або запобігти зараженню.

10 ОСНОВНИХ ФАКТОРІВ, ЯКІ МОЛОДЬ МАЄ ЗНАТИ ПРО ВІЛ  ТА СНІД.

     Понад 40 мільйонів людей у всьому світі є ВІЛ-інфікованими. В Україні офіційно зареєстровано близько 100 тисяч ВІЛ-інфікованих, але, за оцінками Міністерства охорони здоров’я України, їх реальна кількість більша п’ятисот тисяч.

     Половина нових випадків ВІЛ-інфікування припадає на молодих людей віком до 18 років. Більшість із них інфікується через ін’єкційне споживання наркотиків або через сексуальні контакти з ВІЛ-інфікованими.

     Попередити поширення ВІЛ/СНІДу серед молоді-один з найважливих пріоритетів уряду України, що знайшло своє підтвердження в Національній  програмі профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на 2004-2008 роки.

     Кожна молода людина має право знати таку основну інформацію про ВІЛ та СНІД:

1. Хворобу на ВІЛ-інфекцію спричиняє вірус імунодефіциту людини, який руйнує імунну систему. Організм людини, враженої ВІЛ, втрачає здатність протистояти будь-якій інфекції. Це призводить до розвитку синдрому набутого імунодефіциту - СНІДу. Нині існують ліки, здатні уповільнити перебіг ВІЛ-інфекції та початок розвитку СНІДу. Проте вилікувати ВІЛ та СНІД в сучасному світі неможливо, ці хвороби невиліковні.

2. Хвороба на ВІЛ-інфекцію може нічим не проявлятися протягом 10 і навіть більше років від моменту інфікування. Людина, вражена вірусом, може бути на вигляд абсолютно здоровою і почуватися добре довгі роки, будучи при цьому носієм вірусу.

3. Вірус може передаватися на всіх стадіях розвитку ВІЛ-інфекції. ВІЛ передається через кров, сперму, овуляційні та вагінальні виділення, грудне молоко.

4. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається через статеві контакти. Особливо небезпечними є сексуальні контакти за наявності ранок, розривів та інших уражень вагінальних чи анальних тканин партнерів. Вкрай ризикованими є сексуальні контакти для юних дівчат, оскільки завдяки анатомічним особливостям у цей період життя вони надзвичайно вразливі до проникнення інфекцій.

5. Молоді люди, які мають захворювання, що передаються через статеві контакти, особливо вразливі до інфекцій, оскільки їхні  слизові оболонки не здатні протистояти ВІЛ. Таким людям необхідно терміново пройти курс лікування і до повного одужання утримуватися від статевих  контактів, навіть з використанням презервативів. Вони також  повинні поінформувати своїх партнерів про стан свого здоров’я.

6. Молоді люди, які вживають наркотики ін’єкційно або мають сексуальні контакти з тими, хто вживає наркотики,  належать до групи найвищого ризику інфікування ВІЛ. Вживання  наркотиків змінює поведінку людини на ризиковану. Під дією  наркотиків людина не усвідомлює, що,  використовуючи нестерильні шприци, інші приладдя для ін’єкцій або не користуючись презервативом, наражає на небезпеку себе і своїх близьких. ВІЛ- інфекція може також передаватися через нестерильні інструменти: голки, шприци, ножиці та леза, наприклад, під час пірсингу, татуажу, педикюру, манікюру, тобто під час різних маніпуляцій, при яких травмується шкіра і є контакт з кров’ю.

7. Ризику ВІЛ-інфікування під час сексуального контакту немає, коли обидва партнери здорові  щодо ВІЛ, тобто ВІЛ-негативні. Ризик інфікування у разі, коли ВІЛ-статус партнера невідомий, можна знизити, використовуючи презерватив, але найкраще взагалі утримуватися від сексуальних контактів. Треба пам’ятати, що ВІЛ-статус людини неможливо визначити тестами до появи в неї антитіл до ВІЛ, а це відбувається протягом приблизно трьох місяців від моменту інфікування. Тобто весь цей час людина може вважати себе абсолютно здоровою, але вже носити і передавати вірус ВІЛ.

8. Обстеження-тест на ВІЛ здійснюють заклади охорони здоров’я і, в першу чергу, обласний центр профілактики ВІЛ/СНІДу (м.Суми, вул.Курська, 111). Тест на ВІЛ є абсолютно конфіденційний. За бажанням, тестування можна пройти анонімно. Працівники центрів СНІД або інших закладів, які здійснюють таке тестування, мають провести до- та  післятестове консультування. Законом України також заборонено розголошувати результати тесту.

9. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах, кашель та чхання. Це означає, що спілкування з ВІЛ-інфікованими людьми на побутовому рівні є абсолютно безпечним для оточуючих.

10. Дискримінація людей, які є ВІЛ-інфікованими, тільки на підставі того, що вони є носіями вірусу, - це порушення прав людини. Людина,  уражена ВІЛ або СНІД, заслуговує на співчуття та потребує розуміння і підтримки. 

ВІЛ.  ЦЕ  СТОСУЄТЬСЯ   І  ТЕБЕ !

      Повна назва ВІЛ - вірус імунодефіциту людини. Цей вірус приводить до захворювання СНІД (синдром набутого імунодефіциту).

      Потрапляючи в організм, ВІЛ руйнує імунну систему людини, що захищає нас від різних хвороб. Цей процес відбувається непомітно.

       Носій ВІЛ- інфекції може прекрасно себе почувати на протязі багатьох років, навіть не знаючи про те, що він інфікований. Але через якийсь час ВІЛ руйнує імунну систему, і організм людини стає  уразливий до хвороб, з якими імунна система здорової людини справляється. По мірі ослаблення імунної системи, ці захворювання частішають і протікають значно важче.

      У наші дні ВІЛ не виліковується й не існує вакцини від цього вірусу. Людина, заражена ВІЛ,  до кінця життя залишається інфікованою. Але вченими були розроблені ліки, що дозволяють запобігти розвитку СНІДу й покращити якість та тривалість життя людини з ВІЛ-інфекцією.

Як передається ВІЛ?

       ВІЛ міститься в крові, спермі, у вагінальном секреті, у грудному молоці й в інших біологічних рідинах інфікованих людей. Якщо кров або інша рідина ВІЛ-інфікованої людини потрапить у кров здорової людини, то вона може заразитися ВІЛ.

Ступінь ризику залежить від шляху передачі:

·          групове використання голки або шприца;

·          секс без презерватива (анальний, вагінальний або оральний) з людиною, зараженою ВІЛ;

·          ВІЛ-позитивна мати може передати вірус своїй дитині під час вагітності, пологів або годуванні грудьми;

·          переливання не перевіреної на ВІЛ крові, пересадження тканин або органів ВІЛ-інфікованих;

·          нанесення татуювань і пірсинга нестерильними інструментами.

Як не передається ВІЛ:

·          через поцілунки, дотики, обійми, рукостискання;

·          кашель або чихання;

·          загальний посуд, кухонні приладдя, їжу, приготовлену ВІЛ- інфікованою людиною;

·           плавальні басейни;

·          слухавки;

·          укуси комах або тварин;

·          туалетні сидіння;

·          рушники й одяг.

Як знизити ризик зараження ВІЛ- інфекцією.

      Користуйтесь презервативами при статевому контакті. Що б вони не рвалися й не зісковзували, користуйтеся змащенням на водній основі.

      Не користуйтеся чужими голками, шприцами, лезами бритви й іншими предметами, які можуть містити сліди крові (посуд, у якій розводиться наркотик). Такий посуд необхідно дезінфікувати після кожного використання, для цього краще використати засоби дезинфекції з невисокою концентрацією хлору (5%-розчин).

Для чого потрібно здавати аналіз крові на ВІЛ?

1.     Одержати своєчасну медичну допомогу й попередити ускладнення, які можуть  виникнути внаслідок ВІЛ/СНІД.

2.     Змінити свій способ життя.

3.     Запобігти передачі вірусу іншим людям.

    Життя з ВІЛ практично не відрізняється від життя без ВІЛ. Люди продовжують працювати, вчитися, спілкуватися, займатися звичними справами. Однак вони повинні виконувати наступні правила:     

·          практикувати безпечний секс,

·          відмовитися від споживання алкоголю, наркотиків,

·          регулярно проходити медичні огляди.

Категорія: Виховні години та позакласні заходи | Додав: хотина (29.11.2012)
Переглядів: 2154 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
пошук на сайті
Годинник
Друзі сайту
Друзі сайту
Презентації для дітей
http://grushkivka.at.ua
Вчитель-вчителю
Я - Вихователь!
talschool-music Сервер поздоровлень, побажань та привітань МамаТато  З думкою про учня... �������-���� Вязание спицами и крючком музыка, '); Сценарии школьных мероприятий Васильківський РМК< Великовільшанська ЗОШ< поурочные, гдз, учебники
Моя кнопка
 Заступник з виховної роботи



Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz