Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
 
Меню сайту
Наше опитування
Відвідувач сайту - хто Ви?
Всього відповідей: 9712
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Статті » Виховні години та позакласні заходи

«Казка про царя Шахріяра та його чудову подорож»

         Новорічне свято для старшокласників

«Казка про царя Шахріяра та його чудову подорож»

 

 Голос за  кулісами (на фоні східної мелодії). Колись давно  у далекій багатій східній країні правив цар Шахріяр. Його скарби були нелічені, і тому ніщо його вже не дивувало і не цікавило.

 (Відкриваються куліси, у палаці в по­душках сидить Шахріяр, охоронці обмахують віялами з нього пилюку, І він плескає у долоні, вибігає дівчина і із фруктами, байдуже глянувши, від­мовляється. Плескає у долоні, виходить ; факір із змією. (Змію можна зробити  з панчохи, приишв їй на носок гудзикц-очі і пащу з язиком, прикріпити до голови нитку, щоб змія рухалась і прив'язати до

флейти.).

 Факір. 0 сонцеликий, незрів­нянний, ааймудріпіий з наймудріших, иайдобріший з найдобріших, ти кликав мене?

Шахріяр. Моя найвеличніща величність бажає свята, дива, розваги. Розваж мене!

Факір. Зараз, о найсправедливіший з найсправедливіших, ми з Манею спробуємо тебе роз­важити!

(Музика з мультфільму «Ну, постри­вай», флейта, під неї з мішка повільно виповзає вгору Маня, факір грає на флейті. Цар нудиться.)

Шахріяр. Відрубайте йому го­лову, і Мані теж. (Плескає в доло­ні, факіра витягають охоронці.) Бажаю насолоди для душі, тан­цівниць сюди. (Виконується схід­ний танок.) Ідіть звідси. Погука­ти до мене мою Шехерезаду.

(Охоронець вклоняється, приходить Шехерезада.)

Шахріяр. О моя прекрасна Шехерезадо, розваж мене своєю казкою.

Шехерезада. О мій сонцели­кий, могутніший від усіх, найсправедливіший і наймудріший, я розвію твій сум.

Шахріяр. Ніщо вже не ди­вує мене у моєму шахстві, сумує душа моя, сумно мені, сумно. Шехерезада. О найпрекрасніший, у багатьох країнах світу люди з нетерпінням чекають свя­та, бо знають, що буде радісно, будуть ігри, розваги, подарунки, несподіванки.

Шахріяр. О, Шехерезада, скільки свят у моєму шахстві, але жодне мене не радує, якого ж це свята можна так чекати?

Шехерезада. О мій повелите­лю, на далекій Півночі, у снігах і льодовиках живе старий, але ве­селий і кумедний чарівник — Дід Мороз. Він править снігами, хур­товинами, морозами, вітрами, він витончений художник, бо вміє малювати шедеври на склі, а ще один раз на рік він вибирається зі свого кришталевого палацу і з'яв­ляється у кожній оселі з пода­рунками. А свято це називається Новий рік. Люди прикрашають свої оселі, готують смачні страви, влаштовують маскаради, наря­джають ялинки.

Шахріяр. О, Шехерезадо, яке ж у цьому диво? Все таке у мене є, це вже набридло моїй велич­ності!

Шехерезада. О найнетерплячіший, почекай! Все диво у то­му, що у Діда Мороза є онучка, якої не знайти більше ніде під Сонцем.

Ш а х р і я р. О, Шехерезадо, в мо­єму гаремі зібрані красуні з усьо­го світу, що особливого в цій онучці?

Шехерезада. О найврівноваженіший, найспокійніший мій повелителю, красу Снігуроньки можна порівняти лише з подихом свіжого вітру, оазисом кохання, очі — з блакиттю неба, вуста — з пелюстками троянди, а стан — з найстрункішою пальмою!

Шахріяр. Та в моєму гаремі така кожна друга!

Шехерезада. 0 мій спокійний удаве, такої, як Снігуронька, дру­гої немає, бо вона з найбілішого і найчистішого снігу!

Шахріяр (плескає у долоні). Наказую: негайно подати Снігу­роньку до палацу! Півшахства за красуню.

Шехерезада. О, мій найнетерплячіший, навіть за все шах-ство неможливо її сюди доста­вити, тому що в той же момент вона перетвориться на прозору воду і зникне.

Шахріяр. Моя величність знає,

що робити! Подати сюди чарівну

лампу!

(Тре лампу, з'являється Джин.)

Джин. Слухаюсь і підкоряюся!

Шахріяр. Моя величність ба­жає негайно перенестися на Пів­ніч і побачити Снігуроньку.

Д ж и н. О, найвигадливіший, найвибагливіший мій повелителю, нещодавно, якщо твоя величність пам'ятає, ти мав необережність сісти на мою лампу і вона дещо прим'ялась під твоєю царською вагою. Я не впевнений, що ви­конаю твоє бажання точно і за наслідки не відповідаю.

 Шахріяр. Хочу, бажаю і не­гайно.

Джин. О харі-крішна, крішна-рама, здається, що помру я рано.

(Лунає космічна музика, світлові ефек­ти, темрява, коли світло вмикається, на сцені декорація Стародавньої Греції. Нарцис дивиться у струмок, музика шуму води.)

Нарцис. О, хто страждав так жорстоко (звертається до свого зображення у воді). Нас роз'єд­нують не гори, не моря, а лише смужка води, а все ж не можемо бути із тобою разом. Благаю, ви­йди з води. О горе, чи не покохав я самого себе? (Музика, влітає цар, на шиї лампа.)

Шахріяр. Як я довго летів, а ось і ти. Снігуронько! (Звертається до Нарциса.)

Нарцис. Ти що, смертний, з не­ба звалився? Хіба не бачиш, що я син бога Кафіса та німфи Лавріони — прекрасний Нарцис?

Ш а х р і я р. Та як ти смієш, я на­місник Аллаха на Землі, цар Шахріяр.

Нарцис. Аллах? Серед наших олімпійських богів такого немає! Як смієш ти порушувати мою самотність?

Шахріяр. Здається, я зовсім не туди потрапив!

Нарцис. Куди ти збирався по­трапити?

Шахріяр. Я летів на свято Но­вого року на Північ, щоб зустріти-

ся там із Снігуронькою, та дізна­тися, як там святкують це зимове свято. А куди потрапив?

Нарцис. Потрапив до Греції, Новий рік ми теж святкуємо, але у березні, і немає у нас ніякої Снігуроньки. Шахріяр. А що є?

Н а р ц и с. Є звичай обдаровувати на Новий рік один одного пода­рунками, а оскільки ти намісник Аллаха, то я великодушно зроблю подарунок і тобі. Можеш вибрати будь-яку з моїх німф. (Танок Сиртакі.)

Шахріяр. Дякую, у мене таких німф повний гарем, але я із задо­воленням візьму одну. (Вибирає.) А тобі, прекрасний Нарцисе, до­зволь подарувати чудове венеці­анське дзеркало, щоб ти міг насо­лоджуватися своєю вродою.

(Нарцис любується дзеркалом, цар тре лампу, лунає музика перельоту, з-за куліси вилітає Джин.)

Джин (тремтить усім тілом). Слухаю і підкоряюся.

Ш а х р і я р. Ти що ж це, знущаєш­ся з моєї величності, ти куди ме­не заніс? Я хотів до Снігуроньки на Північ, а ти, старий бовдур, кинув мене до якогось самозако­ханого Нарциса!

Джин. О, крішна-рама, харі-крішна, жити залишилося тріш­ки! О мій милосердний повелите­лю, нагадую тобі, що твоя пишна величність пом'яла лампу, я не винен. (Шахріяр заносить меч над головою Джина.) Але вже якщо твоя величність так хоче, то можна ще раз попробувати.

Шахріяр. Бажаю і негайно! А подарунок віднеси у палац!

(Музика перельоту, світлові ефекти, гаситься світло.)

(Світло вмикається, на сцені — Клеопатра в оточенні танцівниць-кішок фарбується перед дзеркалом, влітає цар, кішки в різні боки.)

Шахріяр. О, шайтан з твоїм Джином і з його гелікоптером, такі перельоти, але мета досягну­та — ось вона, моя Снігуронька! (Обіймає, підійшовши ззаду, кішки шиплять на нього.)

Клеопатра. Як ти смієш, від­пусти негайно! Варта, швидко сюди!

Шахріяр. О найпрекрасніша, місяцелика Снігуронька, я по­кинув все, шукав тебе по країнах і тисячоліттях, не треба кликати варту!

Клеопатра. Яка Снігуронька? Я — цариця Єгипту Клеопатра, як смів ти заговорити до богині?

Шахріяр. Єгипет? Клеопатра? О Аллах, клятий Джин і його лампа, повернуся додому, зроблю йому секір башка! Заспокойся, царице, я — цар Шахріяр і роз­шукую Снігуроньку, а тебе не скривджу нічим. Клеопатра. Снігуронька? Хто вона така?

Шахріяр. Розповіла мені моя Шехерезада чудову казку про те, як люди Європи святкують Новий рік, а найпрекраснішим дивом цьо­го свята є Снігуронька. Я закохався в неї з першої розповіді й вирішив познайомитися, але клятий Джин затаскав мене шайтан знає куди!

Клеопатра. Новий рік? Снігу­ронька? Ми теж святкуємо, але в Єгипті найвизначніша окраса це — я, Клеопатра. Що у твоїй Снігуроньці особливого?

Ш а х р і я р. Це те, що вона з чи­стого снігу. (Сміх Клеопатри.)

Клеопатра. Ну, розвеселив ти мене, цар Шахріяр, то вона ж зра­зу розтане, як сюди потрапить. Замість Снігуроньки я дарую тобі білу пухнасту кішку — священну тварину мого народу.

(Виконується танок кішок, під Сем Браун.)

Клеопатра. Вибирай! Шахріяр. Дякую тобі за пода­рунок, дозволь піднести і тобі мій скромний дар — ось цю каблучку із діамантом.

(Клеопатра милується, зникає за кулі­сами, Шахріяр тре лампу.)

Джин. Слухаю і підкоряюся, мій повелителю.

(Цар наступає на Джина, той молиться, прощаючись із життям.)

 Ш а х р і я р. 0 сили небесні, о Ал­лах, знову ти, проклятий шайтан, затаскав мене хто зна куди. Я зі­тру тебе на порох. (Кидає Джину лампу, той трясе її, підстукує.)

Джин. Будь проклятий той день, коли я потрапив до цього горшка, загину безславно. О, повелителю, давай спробуємо ще раз.

Шахріяр. Бажаю і негайно, віднеси мій подарунок до палацу, а мене до Снігуроньки, шайтан би тебе побрав. (Переліт.)

 (Запалюється Новорічна ялинка, з-під неї викочується Шах­ріяр.)

Музика перенесення, музика «С Новим годом» (гурт «Дискотека Аварія»), хо­реографічний колектив танцює під неї. Дід Мороз з'являється із рюкзаком за плечима, танцює.)

Шахріяр.О, нарешті, здається, я туди потрапив

 (До нього підходить Дід Мороз.)

Дід Мороз. О, який чудовий костюмчик, це тобі мама пошила, синочку? Мабуть, у конкурсі ко­стюмів ти посядеш перше місце.

Шахріяр. Та як ти смієш, ста­рий дурню, звертатися до мене без дозволу? Я — цар Шахріяр! Дід Мороз. А ти ще й артист неабиякий. А я не дурень, а — Дід Мороз!

Шахріяр. Нарешті, слава Ал­лаху, а де ж Снігуронька? Дід  Мороз. А знайди! Шахріяр (до дівчат на сцені). Ти? Ти? Ти?

Дід Мороз (сміється). Зупини­ся, Снігуроньку треба покликати, вона у мене дуже прохана!

Шахріяр (кричить). Снігу­ронька!

Дід Мороз. Треба, щоб всі діти покликали.

(Всі кличуть, музика гурту «Дискотека Аварія» про Снігурку, танцюючи. Сні­гурка виходить, Шахріяр кидається до неї, танцюють разом.)

Снігуронька. Ох, який га­рячий мужчина, я тану, тану, тану.

Шахріяр. О, не розтавай, моя зіронько, я пролетів через країни і століття, покинув палац, гарем, багатства, скарби, щоб лишень подивитись на тебе. Невже наша зустріч буде такою короткою?

Снігуронька. Чому ж? Зали­шайся з нами і зустрінемо разом Новий рік, потанцюємо, пограє­мо, повеселимося!

(Свято продовжується, Дід Мороз і Шах­ріяр проводять конкурси.)

 

Категорія: Виховні години та позакласні заходи | Додав: хотина (07.12.2010)
Переглядів: 1752 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
пошук на сайті
Годинник
Друзі сайту
Друзі сайту
Презентації для дітей
http://grushkivka.at.ua
Вчитель-вчителю
Я - Вихователь!
talschool-music Сервер поздоровлень, побажань та привітань МамаТато  З думкою про учня... �������-���� Вязание спицами и крючком музыка, '); Сценарии школьных мероприятий Васильківський РМК< Великовільшанська ЗОШ< поурочные, гдз, учебники
Моя кнопка
 Заступник з виховної роботиCopyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz