Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
 
Меню сайту
Наше опитування
Відвідувач сайту - хто Ви?
Всього відповідей: 9712
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Статті » Соціально-психологічна служба

Виховний захід на тему: « Прелюдія до сумних роздумів»
Виховний захід
на тему:

« Прелюдія до сумних роздумів»

для учнів 9 – 11 класів

Мета: виховання в учнів бережливості, культури поведінки.
(Звучить фонограма до пісні «Два путі» А. Пугачова)
Психолог. Академік Биков відмічав, що біда всього людства в тому, що ми вперше задумуємося про своє здоров’я лише тоді, коли починаємо його втрачати, коли механізм вже зламаний і потребує «ремонту». Саме страшне, що по сучасним міркам здоров’я розглядають як комплексну проблему, в якій лише 10% має значення стан охорони здоров’я. Останні 90% складають: навколишнє середовище(20%), спадковість(20%) і 50%, що складають половину загального числа, відносяться до здорового способу життя.
Сьогодні ми поговоримо про одне з руйнуючих факторів, який в 1989 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я був названий «убивцею людства», так як на совісті цього жахливого монстра третя частина смертей, незалежно від вікової категорії населення.
Цей факт на протязі багатьох років відповідає словам римського філософа Сенека «Люди не помирають, вони стають жертвами своїх звичок, не помічаючи, що повільно вбивають самі себе».
1-й ведучий. Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я назвав куріння інфекційним захворюванням, яке передається шляхом реклами і пропаганди. Від нього поки немає протиотрути чи антибіотиків, але руйнуюча дія на організм людини і на суспільство все очевидніше.
2-й ведучий. Сумним являється також той факт, що з кожним роком вікова категорія тих хто курить різко опускається вниз, якщо 3-4 роки тому курили в основному підлітки 15-17 років, то сьогодні можна побачити дитину, яка купує цигарки для себе. І в той же час, коли частіше і частіше кажуть про шкоду куріння. Чому так відбувається?
Психолог. Давайте вислухаємо думку одного підлітка. (Читання листа).
«Мені 16 років. Відвідавши тренінгові заняття по профілактиці тютюнопаління, я дуже багато зрозумів. Я пишу цього листа з надією, що деякі підлітки зможуть з цим познайомитись і зробити правильний вибір на захист власного здоров’я.
Зупиніться, подумайте, на що ви витрачаєте своє дорогоцінне здоров’я? Ми з вами повільно помираємо, а дорослі продовжують нам брехати, що нічого не діється. Одні мовчки дивляться на те, що робиться, другі – звинувачують нас, підлітків в неправильних діях, треті – використовують нашу довіру і кидають безжалісно рукою під «танк» реклами, заповнюючи наше життя низькопробною продукцією.
Реклама тютюнових виробів скрізь. «Ти достойний кращого» - і ми попадаємо на гачок, з жадобою хапаючи наживку. «Будь самим собою», «Спіши до перемоги разом з ЛМ» - і ми купуємо знову пачку отрути. «Твої можливості не знають меж» і ми на великій швидкості мчимось до власного знищення і платимо, платимо, платимо високою ціною – своїм здоров’ям, своїм майбутнім.
Дорослі, як вам не соромно! Ви на всіх прилавках, ларьках розмістили рекламні блоки, повідомляючи нам як це «круто», що ми можемо собі це дозволити, а потім дивуєтесь і обурюєтесь, чому ми це собі дозволяємо.
Прошу вас, зупиніть цей жорстокий механізм нашого щоденного знищення, не кидайте нас під машину «преса» реклами. Ви нас і так уже достатньо прижали. Багато із нас, почав курити у віці 11-12 років, вже має серйозну залежність від нікотину, хронічні захворювання, яких можна було уникнути. Хіба не так? І саме обідне те, що ніхто із вас не буде наказаним за скалічині дитячі душі і здоров’я. адже злочину немає. Але якщо розібратися, невже його дійсно немає?»
1-й ведучий. Неможливо залишитись байдужим до цього крику про допомогу. В цій розмові лунає прохання і призив, звинувачення, що вимагає негайної дії, але нажаль така думка скоріш всього останеться незрозумілим ні дорослим, ні навіть одноліткам.
2-й ведучий. Скоріш всього це може показатись сміливим, безглуздим . але ми вирішили представити свій власний проект рішення даної проблеми. Кожний тут присутній має право на свою власну думку, на свободу вибору – курити або не курити. Але для того, щоб зробити правильний вибір, необхідно мати повну інформацію про предмет свого вибору. Отже, сьогодні ми маємо гарну можливість познайомитись з пані Цигаркою ближче. Представляємо вашій увазі публіцистичне представлення, яке присв’ячується профілактиці тютюнопаління під назвою «Прелюдія до сумних роздумів».
Секретар. Встати, суд іде.
Суддя. Сьогодні слухається справа по обвинуваченню Сигарети. Всім, які будуть виступати зі сторони захисту або обвинувачення нагадую, що ваші показання вирішують долю під судимої, тому ви повинні говорити правду і тільки правду. Слово надається Прокурору.
Прокурор. Шановний суддя! Шановні присутні в цьому залі. Сьогодні ми слухаємо справу особистості, яка приваблива і небезпечна. Вона згубила багатьох людей, незалежно від віку, зробила нещасними тисячі сімей.
Адвокат. Сьогодні ми слухаємо справу високоповажної, для багатьох дуже знайомої Сигарети. Подивіться на неї: яка вона красива, скромна, духмяна. І це, не дивлячись на її тяжке минуле. Адже коли в 15 столітті табак завезли в Європу, в різних країнах і в різний час курців наказували різними способами. В Англії, наприклад, водили по центральним вулицям з петлею на шиї, як злочинників або крадіїв. В Терції за куріння саджали на кіл. В Росії цар Мисаїл Романов видав указ, яким заборонив куріння табаку і передбачав покарання – відрізання ніздрів за куріння, ссилка в Сибір або смертна кара за торгівлю табаком. Але Сигарета, така юна і хрупка проявила мужність, силу волю, все пережила і сьогодні вона стоїть перед вами як переможець і продовжує приносити радість курцям.
Шановний суддя і всі присутні в цьому залі, у моєї підзахисної є багато свідків захисту. Дозвольте їм виступити.
Суддя. Дозволяю.
(Секретар запрошує Історика)
Історик. По історичними даними королева Франції Катерина Медичі страдала від частої мігрені (сильної головної болі). Вона нюхала порошок із листків табака, і головна біль ставала набагато меншою або зовсім проходила. Уявіть собі цю ситуацію.
Сцена перша.
(1559 рік. Франція. Замок Катерини Медичі . королева сидить і тримається за голову, потирає виски).
Королева. За які гріхи мені таке страждання, о, Господи? Все не в радість із-за цієї жахливої мігрені! Які тільки лікарі не лікували мене, чим тільки не поїли, а, здається, головні болі стали ще сильніші.
Служниця. Ваша величність, прибув французький посланець в Португалії, місьє Жан Ніко. Накажете прийняти?
Королева. ох ці вже державні справи! Проси!
Ніко. О, Ваша Величність, я дуже радий вас бачити! Як ваше самопочуття?
Королева. жахливо, посланцю, жахливо! Мігрень зовсім мене замучила!
Ніко. Дозвольте піднести вам подарунок!(подає кисет)
Королева. А що це, місьє Ніко?
Ніко. Сухе листя табака, Ваша Величність. Про це чудодійне зілля я дізнався з книги іспанського ботаніка і лікаря Миколая Мерандеса. Він рекомендує табак від усіх хвороб
Королева. Який чудовий аромат! О, посланцю, розтерті на порошок листя пахнуть ще сильніше. Так, ви праві, мені дійсно стало краще. Для цього чарівного порошку потрібно придумати сховище. Гей, хто там, позвати до мене золотих справ майстра! Я накажу йому зробити… Як би назвати? Я накажу йому зробити табакерку.
Ніко. Так з моєї легкої руки у придворної знаті Франції з’явилась нова мода – нюхати табак. Але що саме цікаве, моє ім’я не забули. Творець класифікації тваринного і рослинного світу Карл Лінней присвоїв табаку родову назву «нікотина»!
Історик. І тому можна зробити висновок про деякій користі цього факту в захист підсудної.
Адвокат. Я дякую вам за такий цінний історичний факт.
Прокурор. Шановний суддя. Дозвольте представити інформацію і стороні обвинувачення.
Суддя. Дозволяю.
Сцена друга.
(1604 рік. Англія. Замок Якова Стюарта)
Яків І. З цією звичкою потрібно вести боротьбу. Моя країна гине від табаку. Як ви вважаєте, Ваша Величність?
Королева. Я сьогодні одержала інформацію, що в місті вмерли ще 4 людини. Причина та ж – вживання табаку!
Яків І. Знайшли тих, хто продає це адське зілля?
Королева. Шукають. Ви засмутились?
Яків І. Ні, я не просто засмутився, я страшенно сердитий і злий! І як тільки вчені мужі можуть приписувати куріння як протиотруту від нежиті і лихоманки.
Королева. Я чула, що деякі лікарі рекомендують вдихати дим табака, щоб застрахуватися від чуми.
Яків І. Якщо б вони тільки рекомендували палити, а то ці злощасні лікарі роблять із табака ліки, придворні отруюються і навіть помирають.
Королева. Ви маєте брати приклад з Англії. У них курців прирівнюють до крадіїв водять по вулиці з мотузкою на шиї, а в Росії палити забороняється під страхом смертної кари.
Яків І. Римський папа пропонує відлучити їх від церкви. Що ж мені робити?
Королева. Ваша Величність, видайте наказ, який заборонятиме куріння.
Яків І. Ні. Краще напишу книгу і назву її «Про шкоду паління». І книгу я почну словами: «Табакопаління – звичка, противна зору, нестерпна для вдихання, шкідлива для мозку, небезпечна для легень». Так, саме так і почну.
Королева. Книга короля Якова Стюарта була перша популярна книга про шкоду паління. За нею було написано багато інших, але дуже небагато слів із них дійшли до сердець людей, які палять.
Адвокат. Давайте перейдемо до більш сучасного етапу розвитку суспільства. Запросіть Бізнесмена.
Бізнесмен. Шановний суддя! Шановні присутні! Не губіть Сигарету. Адже я тільки з цього і живу. Що будуть їсти мої діти, якщо всі перестануть курити і відповідно купляти сигарети? І не тільки мої. В усі часи табачні монополії приносили великі прибутки.
Адвокат. Дякую. Запросіть Колекціонера. Що ви можете сказати на захист Сигареті?
Колекціонер. Я давно збираю сигаретні коробочки. Яка це насолода сидіти, перебирати їх, розставляти на поличці, роздивлятися малюнки. Як же я буду поповнювати свою колекцію, якщо перестануть випускати сигарети? Прошу вас, не лишайте мені радості, не осуджуйте її!
Прокурор. З нашої сторони теж є свідок. Свідчення спеціаліста економіки я думаю, будуть цікаві.
Економіст. Як економіст, я хочу відмітити, що покупка сигарет серйозно підриває сімейний бюджет. Подивіться на цю таблицю.
(Коментарій таблиці. Для прикладу ми взяли не самі дорогі сигарети)

1 день Неділя Місяць Рік
1 сигарета 0,10 0,70 3,00 36,40
10 сигарет 1,00 7,00 30,00 364,00
1 пачка 2,00 14,00 60,00 728,00

А можна ж потратити ці гроші на одяг, апаратуру.
Адвокат. Я протестую, так як людина сама робить свій вибір і не потрібно за допомогою цифр давити на його рішення. Давайте подивимося, що обирає молоде покоління. Запросимо в зал суду Дівчину.
Дівчина. Якщо не буде сигарети, я втрачу свій імідж! Так класно: стоячи на дискотеці, легким рухом руки дістаю сигарети і за жигалку із сумочки, прикурити. Яка я неповторна, яка я сучасна… Ну просто SUPER… Курила, курю, і буду курити.(Кашляє). Це заспокоює мою нервову систему.(Трясеться). Я не гладшаю. В компанії старших я на рівних і взагалі я себе «кльово» почуваю… Але щось в останній час під час танцю хлопці стали відвертатися, і із зовнішнім виглядом стали відбуватися неприємні зміни…
Адвокат. Я протестую! Ви повинні виступати як захисник, а не сторона обвинувачення.
Суддя. Протест приймається.
Адвокат. Дякую. Шановний суддя, ви тільки що вислухали дуже правдиві свідчення в користь моєї підзахисної. Все це дає повне право на остаточне оправдання Сигарети.
Суддя. Слово надається Прокурору.
Прокурор. Я не буду довго говорити про її злочини, а надам слово свідкам. Перед вами виступить представник соціальної служби.
Соціолог. Ми, соціологи, надаємо перевагу мові цифр. І наші дані зовсім невтішні. На основі статистичних даних різних країн можна стверджувати, що в даний час близько 60% чоловіків і 73% жінок, жителів земної кулі, систематично вживають табак для куріння. Якщо підрахувати, що кожний із них викурює в суткі в середньому 15 сигарет або папірос, що кожну секунду людство викурює 300 тисяч сигарет і папірос, то за рік ця цифра зросте до 12 білліонів (12х1012).

Категорія: Соціально-психологічна служба | Додав: Лесюня (01.02.2010) | Автор: Шостак Олеся E
Переглядів: 2756 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
пошук на сайті
Годинник
Друзі сайту
Друзі сайту
Презентації для дітей
http://grushkivka.at.ua
Вчитель-вчителю
Я - Вихователь!
talschool-music Сервер поздоровлень, побажань та привітань МамаТато  З думкою про учня... �������-���� Вязание спицами и крючком музыка, '); Сценарии школьных мероприятий Васильківський РМК< Великовільшанська ЗОШ< поурочные, гдз, учебники
Моя кнопка
 Заступник з виховної роботиCopyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz