Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
 
Меню сайту
Наше опитування
Відвідувач сайту - хто Ви?
Всього відповідей: 9719
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Статті » Превентивна робота

ЗНАЙОМСТВО З КАРНИМ ТААДМІНІСТРАТИВНИМ КОДЕКСАМИ УКРАЇНИ

ЗНАЙОМСТВО   З   КАРНИМ

ТА    АДМІНІСТРАТИВНИМ

КОДЕКСАМИ   УКРАЇНИ

 

Епіграф до заняття: "Закон суворий, та це закон

Правовому вихованню приділяють бага­то уваги сьогодні не лише за кордоном, але і в нашій країні. Постає питання: «А навіщо нам знати закони?» (питання до класу}. Незнання закону не звільняє від відповідальності. Погляньте на епіграф нашого сьогоднішнього заняття: "Закон суворий, та це закон. Щоб у суспільстві був порядок, щоб воно розвивалося і процвітало, необхідно щоб всі громадяни дотримувались загально­прийнятих правил. До порушень слід ставитись серйозно, не давати поруш­никам уникнути покарань. Прислів'я каже: «Обізнаний — значить озброєний». Тож не дайте собі бути захопленими зне­нацька, не вскочте в халепу по своєму незнанню.

    За що ви можете бути покарані?

    Який ступінь вашої відповідальності?

    Де знайти відповіді на ці запитання?

Перший і найголовніший закон нашої дер­жави — це Конституція України, всі інші закони спираються на неї, вони не можуть суперечити ЇЙ. Законів видано багато, час­тина з них об'єднана в кодекси — Митний, Цивільний, Кримінальний тощо. Спробуй­те дати означення слова «кодекс» (збірка законів). Як давно з'явилися закони? Так, ще з часів первіснообщинного ладу, тільки були вони неписані. Перший відомий нам кодекс слов'ян це «Руська правда». Щоб попередити правопорушення, в нашій дер­жаві теж були прийняті кодекси, назвіть їх (Адміністративний, Карний...). А хто їх приймає? (Верховна Рада.)

Яка структура кодексів? Кодекс про ад­міністративні порушення дає поняття ад­міністративного порушення (порушення яке не ьимагає карної відповідальності) та видів покарання. Хто може назвати, що це за покарання? (Попередження, штраф, конфіскація, виправні роботи на строк до 2 місяців, адміністративний арешт до 15 діб.). Відповідальність настає з 16 років.

В плані самоосвіти було б цікаво і корисно ознайомитися із більшістю статей, що ви, гадаю, і зробите, а сьогодні розглянемо найбільш актуальні, з якими ви фактично вже зустрілися у своєму житті.

Ст. 173. Дрібне хуліганство

Дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в суспільних місцях, образливе чіпляння до громадян тягне накладення штрафу 3-7 неоподаткованих мінімумів або виправні роботи, або арешт до 15 діб.

Тому перш ніж лаятися в суспільному місці, зокрема в школі, подумайте про відпові­дальність, до якої можуть вас або ваших батьків, притягти.

Ст. 174. Стрільба із пневматичної зброї в на­селених пунктах

Інколи можна побачити дорослих жителів нашого села, а то і школярів із пневма­тичною гвинтівкою на вулиці, коли вони стріляють по пляшкам, горобцям, голубам. Крім жорстокості та шкоди природі це звертає нас до

 ст. 174 «Стрільба із пневма­тичної зброї в населених пунктах», згідно з якою ви можете бути покарані штрафом 5-10 неоподаткованих мінімумів з кон­фіскацією зброї.

Аналогічну будову має і Карний кодекс України. Дається класифікація злочинів, означення вини, роз'яснюється, хто може нести карну відповіда льність і з якого віку. До речі, з якого віку настає карна від­повідальність? (З 16, а за окремі статті із !4років.)

Дається означення покарання та його призначення, порядок звільнення від відповідальності, а також описані право­порушення, які можуть потягнути карну відповідальність. Окремим розділом напи­сані особливості карної відповідальності неповнолітніх.

Із великої кількості статей ми також роз­глянемо лише кілька. Уявіть ситуацію, коли на перерві учні, жартуючи, штовхали один одного, бігали по класу. Таке можна побачити досить часто. Одна дитина нена­вмисно штовхнула іншу, та впала, вдарилася об парту — далі варіантів море: розбила голову, струс мозку, вибите око і т. д. Чи може такий випадок розглядатися через призму Карного кодексу? Так.

Ст. 128. Необережне тяжке чи середньої тяжкості тілесне пошкодження, згідно яким можна отримати, виправні роботи на строк до двох років або обмеження свободи до двох років.

Інша ситуація: двоє учнів почали спере­чатися, кожен наполягав на своїй точці зору, суперечка дійшла до лайки, а вона переросла в бійку. Результат може бути різний: від невеликих синців до ножових поранень і смерті. В залежності від ступеня тяжкості наслідків цей злочин розгляда­ється в кількох статтях.

    Ст. 116 «Умисне вбивство, скоєне в стані
сильного душевного хвилювання» —об­-
меження свободи або позбавлення волі
на строк до п'яти років.

    Ст. 118 «Умисне вбивство при перебіль-­
шенні межі необхідної оборони» — ви­-
правні роботи до 2 років, обмеження
свободи до 3 років, або позбавлення
волі до 3 років.

    Ст. 119 «Убивство з необережності» -
обмеження свободи або позбавлення
волі на строк до 3 років.

    Ст. 121 «Умисне тяжке тілесне пошко-­
дження» — карається позбавленням
волі на строк 5—8 років.

    Ст. 122 «Умисне середньої тяжкості
пошкодження» — карається виправни-
ми роботами до 2 років, обмеженням
свободи до 3 років або позбавленням
волі до 3 років.

    Ст. 125 «Умисне легке тілесне пошко-­
дження» — карається штрафом до 50
неоподаткованих мінімумів, або ви­
правними роботами чи обмеженням
свободи до одного року.

Можливо, ви також чули про аналогічні випадки із реального повсякденного життя. Давайте їх обговоримо.

На завершення пропоную вирішити кіль­ка завдань.

Картки із завданнями

Скажіть, яка відповідальність може чекати в наступних випадках:

    Хлопцям було дуже весело, вони по­-
чували себе господарями вулиці, об­-
ражали всіх, хто проходив повз них,
голосно вигукували лайливі слова.

    Двоє дівчат постійно прискіпувалися
до менших, інколи били, коли ті не
хотіти виконувати їхні накази. Одного
разу поставили синця під око і розбили
носа.

    Хлопцям на канікулах було нічим зай­-
нятися, батьки були на роботі. Вони
вирішили покормити кота горобцями.
Для цього взяли батькову пневматичну
гвинтівку і у межах села почали стріляти
по птахам.

 

Категорія: Превентивна робота | Додав: хотина (23.02.2010)
Переглядів: 2446 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
пошук на сайті
Годинник
Друзі сайту
Друзі сайту
Презентації для дітей
http://grushkivka.at.ua
Вчитель-вчителю
Я - Вихователь!
talschool-music Сервер поздоровлень, побажань та привітань МамаТато  З думкою про учня... �������-���� Вязание спицами и крючком музыка, '); Сценарии школьных мероприятий Васильківський РМК< Великовільшанська ЗОШ< поурочные, гдз, учебники
Моя кнопка
 Заступник з виховної роботиCopyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz