Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
 
Меню сайту
Наше опитування
Відвідувач сайту - хто Ви?
Всього відповідей: 9724
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Статті » Превентивна робота

Узагальнення позитивного досвіду за результатами перевірки стану правоосвітньої та правовиховної діяльності навчально-виховного комплексу

Узагальнення позитивного досвіду за результатами перевірки стану правоосвітньої та правовиховної діяльності навчально-виховного комплексу с. Маршинці

 

Юридична адреса навчального закладу: с. Маршинці вул. Котовського, буд. 12.

Маршинецькій навчально-виховний комплекс (далі-навчальний заклад) здійснює навчально-виховну діяльність відповідно до Конституції України, чинного законодавства, у тому числі Законів України «Про освіту», (Про загальну середню освіту), Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року №964. У своїй діяльності навчальний заклад керується розпорядженнями відділу освіти Новоселицької районної державної адміністрації та власним Статутом затверджений 19.11.2009р.

Навчальний заклад є юридичною особою, зареєстрований у державному реєстрі 01.12.2009р. Навчальний заклад має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установі банку, печатку та штамп зі своїм найменуванням, ідентифікаційний номер. Майно навчального закладу є комунальною власністю сільської ради.

Основними завданнями навчального закладу є забезпечення реалізації права громадян на загальну середню освіту, формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, підготовленої до професійного самовизначення, створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство.

Директором навчального закладу є Єфтемій В'ячеслав Георгійович, на посаді директора школи працює 1 рік, має вищу педагогічну освіту, закінчив Чернівецький Національний університет ім. Ю. Федьковича.

Оснбвним документом, що регулює навчально-виховний процес, є робочий план, що складається на основі розроблених і затверджених Міністерством освіти і науки базових навчальних планів із конкретизацією варіативної частини і визначенням профілів навчання.

Навчальний заклад планує свою роботу самостійно відповідно до перспективного річного плану.

Питання правоосвітньої та правовиховної діяльності у навчальному закладі періодично розглядаються на педагогічних нарадах колективу, що проводяться по мірі необхідності, зокрема:

-         Педрада від 02.12.2009 року предметом обговорення якої був стан викладення та рівень навчальних досягнень учнів з історії та правознавства, а також стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді;

-         Наради при директорові навчального закладу проведені у 2009 р. та протягом січня-лютого2010 р. з приводу обговорення результатів операції «Діти на уроці».

Наради від 04.09.09 р. та 18.09.09 р. «Про роботу з попередження бездоглядності злочинності та правопорушень серед учнівської молоді»,

«Про попередження негативних проявів поведінки серед неповнолітніх та удосконалення правової роботи в школі».

-          Нарада від 26.10.2009р. «Про рівень виховання учнів 9-11 класів». Крім того, в наявності є низка наказів директора навчального закладу,що стосуються виховання учнівської молоді, пропаганди здорового способу життя:

-          Наказ директора школи №137 від 31.09. 2009р. «Про створення Ради профілактики правопорушень з числа 7 осіб - вчителів»;

-          Наказ №146 від 01.09.2009р. «Про створення Ради у справах неповнолітніх у мікрорайоні школи»;

-          Наказ № 217 від 30.12.2009р. «Про підвищення рівня правової роботи на 2010р.», і розроблені організаційні заходи;

-          Наказ №107 від 31.09.2009р. «Про заборону тютюнопаління в школі».Наказ стосується в першу чергу вчителів, вихователів, організаторів;

-          Наказ №120 від 31.09.2009 року «Про проведення профілактики правопорушень серед учнів навчального закладу»;

-          Наказ №153 від 01.09.2009 року «Про вживання додаткових організаційних заходів щодо попередження злочинності і правопорушень серед учнівської молоді, здійснення педагогічного патронажу». Ця робота розрахована на більш тісні зв'язки школи з батьками та громадськістю.

-          Наказ №154 від 01.09.2009р. «Про хід виконання Закону України «Про охорону дитинства» спрямований на захист дітей від будь-якого насильства, а також стан злочинності та правопорушень серед учнівської молоді»»

Також, доречно зазначити, що в роботі школи по правовій освіті використовується методичний посібник, бюлетень правової інформації (правова освіта) виданого Новоселицьким районним управлінням юстиції.

Навчальним планом передбачено вивчення курсу «Основи правознавства» в 9-х класах по одну годину на тиждень - інваріантна (незмінна). Вся варіативна частина часу спрямована на виховну та правовиховну роботу. Предмет «Правознавство» вивчається за програмою для загальноосвітніх навчальних закладів «Основи правознавства» затвердженою Міністерством освіти і науки України. Підручники та інші посібники з «Основ правознавства» на українській мові, здебільшого постачаються через районний відділ освіти, а переведені на румунську мову є в незначній кількості.

Дисципліну «Правознавство» в школі викладає Масловська Аліна Вікторівна, яка має вищу освіту, закінчила Чернівецький Національний університет ім. Ю.Федьковича, історичний факультет. Більше 7 років викладає предмет «Основи правознавства».

Як позитивне, слід зазначити, що в закладі створено і успішно діє клуб правового виховання «Людина і закон», де проводиться певна система методів правовиховної роботи, зокрема: проведення уроків права.

Розроблені також слідуючи заходи, а саме:

-          Заходи щодо захисту прав законних інтересів дітей;

-          щодо попередження дитячої безпритульності і бездоглядності;

-          щодо захисту дитини від насильства;

-          про проведення тижня правових знань;

-          щодо профілактики злочинності та попередження негативних явищ;

-          заходи щодо поліпшення профілактичної роботи, допомоги учням і батькам «з питань захисту прав дитини, робота батьківського комітету.

В рамках розроблених заходів в навчальному закладі протягом 2009 -2010 навчального року було проведено:

-          зустрічі на тему «Закон і ми» - бесіда за круглим столом з учнями 10 -11 класів (2008р.);

-          правовий брейн-ринг «Магістри юстиції» (10 - 11 класів);

-          Конференція на тему: «Діти: злочин і кара», «Кращий правознавець школи»;

-          проведення класних зборів у 9 класі «Правила для учнів - кодекс честі»;

-          засідання круглого столу «Я - особистість», ток-шоу «Свобода слова».

Ця робота має спланований характер і відповідно до річного плану затверджені графіки проведення заходів.

Новоселицьке районне управління юстиції приймає активну участь в підготовці до проведення засідань клубу «Людина і закон» (розроблення тем на розгляд засідань клубу, виступів тощо), у розробленні плану роботи на рік, а також в обговоренні питань на засіданні клубу.

Необхідно виділити увагою роль засновників, а саме завідуючу сільською бібліотекою Галину Протасову та колишнього директора навчального закладу, нині заступника голови районної державної адміністрації Юрія Стаднічука, які домоглися стабільності в роботі клубу (щомісячні засідання), розгляду цікавих питань та іншого, що приваблює шкільних учнів до активності в роботі клубу.

Варто зазначити також, що в навчальному закладі більше десяти років ведеться банк даних на учнів, зокрема, щодо відвідування, успішності, стану в сім'ях, участь батьків у вихованні дітей, взаємозв'язків учнів школи і батьків. Банк даних розмежований по умовних категоріях, наприклад: вікових,» морального стану, сімейного благополуччя, робота з учнями схильними до правопорушень, багатодітними сім'ями, малозабезпеченими, сиротами, сімей Чорнобильців, дітей - інвалідів.

Як позитивне, в навчальному закладі за останні 10 років правопорушень не було.

Цьому сприяє активна взаємодія школи і правоохоронних органів в особі дільничних, інспекторів, які не тільки проводять бесіди, навчальні уроки поведінки учнів в суспільстві, але й беруть активну участь в роботі клубу «Людина і закон».

На виконання розпоряджень голів облдержадміністрації та райдержадміністрації навчальний заклад приймав участь у конкурсі правовиховної та правоосвітньої роботи і на різних конкурсних рівнях займав призові місця. Так в 2008р. навчальний заклад прийняв участь у конкурсі на кращу організацію правової освіти і правовиховної роботи серед учнівської молоді і отримав призове місце за що був нагороджений почесною грамотою переможця.

Ще одним важливим моментом є активна співпраця вчителів навчального закладу із засобами масової інформації. Так, у 2008 р. було 10 виступів, у 2009 р. - 19 виступів. Активну участь у виступах на шпальтах газет приймали таки вчителі: Г. Протасова. І. Ювченко, Ю.В. Стаднічук, З.В. Баранчан, В.В. Чебан, А.М. Кірцоя, Р.В. Галак, Д.М. Русу, Д.В. Минзату, В.К. Ришку. Серед вище вказаних вчителів написали статті в газетах: Г. Протасова на тему: «Людина і закон», «Знай свої права й обов'язки », «Людина і закон на захисті прав дітей», «День незалежності». Всі вище вказані статті надруковані в районних газетах «Слово правди» і «Новоселиця».

Як позитивне, доречно також зазначити, що відділ дошкільного виховання забезпечений необхідною літературою правового спрямування для дошкідьнят, а також є наглядові стенди і розміщені на них доступні для розуміння дітей зображення Української держави, Основного Закону, Державної символіки

 

Категорія: Превентивна робота | Додав: хотина (23.10.2011)
Переглядів: 2430 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
пошук на сайті
Годинник
Друзі сайту
Друзі сайту
Презентації для дітей
http://grushkivka.at.ua
Вчитель-вчителю
Я - Вихователь!
talschool-music Сервер поздоровлень, побажань та привітань МамаТато  З думкою про учня... �������-���� Вязание спицами и крючком музыка, '); Сценарии школьных мероприятий Васильківський РМК< Великовільшанська ЗОШ< поурочные, гдз, учебники
Моя кнопка
 Заступник з виховної роботиCopyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz