Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
 
Меню сайту
Наше опитування
Відвідувач сайту - хто Ви?
Всього відповідей: 9719
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Статті » Превентивна робота

Шкідлива звичка

" Шкідлива звичка"

Перша сторінка.Щоб довго жити, треба мати міцне здоров’я. А щоб мати міцне здоров’я необхідно вести здоровий спосіб життя. Здоровий спосіб життя передбачає перебування на свіжому повітрі, правильне харчування, дотримування режиму дня, заняття фізкультурою і спортом, загартування і т.п. Крім того, слід берегти свій орга­нізм від того, що його ослаблює, зокрема від поганих шкідливих звичок. Однією з таких звичок є куріння.
Іноді діти починають курити не задумуючись про наслідки. Перед кожною людиною в житті постає вибір - куріння чи здоров’я.
А зробити правильний вибір вам допоможе наш усний журнал "Шкідлива звичка".

1-й ведучий. Перша сторінка нашого журналу присвячена історії куріння. /Ведучий демонструє першу сторінку, на якій зображено острів з пальмами і рослина - тютюн/.
Сьогодні на сторінці нашого журналу виступить відомий мандрів­ник, першовідкривач Америки Христофор Колумб.
Христофор Колумб: 12 жовтня 1492 року я плив океаном разом зі своєю командою на кораблі "Санта Марія" і приплив до невідомої землі. Тоді ми ще не знали, що відкриємо новий материк, який пізні­ше назвуть Америко». Ми пристали до одного з Багамських островів.
Місцеві жителі зустріли нас дуже привітно. Ми звернули увагу на те, що тубільці туго скручують сухі листки якоїсь рослини, підпалюють їх і вдихають дим, який утворюється при цьому. Такі скрутки сухих листків місцеві жителі називали "табако" і охоче пропонували їх гостям на знак прихильності. Потім ми пристали до берегів Куби. Жителі цього острова теж палили подібні трубочки і називали їх "сигаро". Ми з подивом і огидою дивились на дивний звичай. Від цього смердючого диму паморочилась голова і навіть можна було зомліти.
Однак, насіння тютюну ми привезли б Іспанію, де виникли перші в Європі тютюнові плантації. Дуже скоро матроси навчились курити. Солдати іспанської колоніальної армії, колоністи, торговці які відвідували Новий Світ стали першими курцями тютюну.

2-й ведучий. Тютюн спочатку використовували як декоративну рослину. Пізніше склалося уявлення про його надзвичайні лікувальні властивості. Французька королева Катерина Медичі страждала від головного болю. Французький посол у Португалії Жан Шко підніс їй у подарунок листя і насіння тютюну. Королева почувала себе краще, коли нюхала його. На цьому Ніко зажив слави. З його ім’ям пов’язана ботанічна назва тютюну та його основної діючої речовини - алкалоїду нікотину.

1-й ведучий.Проте захоплення "лікувальними" властивостями тютюну невдовзі минуло, бо траплялися отруєння ним. Почалися пере­слідування курців. Духовенство звинувачувало їх у зв’язках з дияво­лом. Курців почали жорстоко наказувати. Так, в Туреччині султан Мурад ІV в 1663р. за куріння ввів смертну кару. В Персії /Ірані/ за куріння виривали ніздрі. В Англії у ХVШ ст. курців водили по вулицях з мотузкою на шиї, а іноді їм рубали голови і виставляли напоказ з трубкою в роті.
В Росії цар Михайло Романов наказував за куріння тютюну бити палками, або відрізати ніс і вуха. Проте цар Петро І, сам навчившись у Голландії курити, відмінив заборону на куріння. Він ввів великий податок на тютюн на користь держави за торгівлю тютюном. Куріння надзвичайно швидко стало розповсюджуватись серед усіх верств насе­лення: бідних і багатих.

2-й ведучий. Людство поставилось до тютюну дуже довірливо й легковажно. У XX столітті незмірно вросла армія курців. Курити почали жінки, молодь, навіть діти.

Друга сторінканашого журналу називається "Дитячий організм і куріння". /Ведучий відкривав малюнок: зображення двох хлопчиків. Один з них - худий і немічний, а другий здоровий з рожевими щоками. А також намальовано легені здорового і хворого хлопчиків/.
До нас завітав відомий герой книги Марка Твена Том Сойєр. Він вам розповість, що з ним сталося. 

Том Сойєр. Ви читали друзі, про мої пригоди, моє життя? Я вам пригадаю один випадок. Я часто спостерігав, як курить мій товариш Гек і мені захотілося спробувати разом зі своїм другом Джо. Ми набили трубки тютюном і почали потихеньку втягувати дим. Він був неприємний на смак і нас почало нудити. Ми продовжували втягувати дим і розмовляти. Але розмова не клеїлась, бо ми почали себе дивно почувати. Ми почали плюватися, сльози капали з очей і кожен раз нас нудило. Ми перестали розмовляти. Руки наші ослабли, трубки випали з рук. Нас знайшов мій друг Гек. Ми були дуже бліді і спали. Ввечері ми все ще себе погано почували. Після того ми ніколи не курили. 

1-й ведучий.Друзі, ви, мабуть, чуди, що куріння називають забавою для дурнів. Адже тютюновий дим - це повітря і продукти горіння тютюну. В тютюновому димі є також отруйні речовини, як нікотин, синильна, мурашина, масляна і сірчана кислоти, оксид вугле­цю, свинець, миш’як, радіоактивний полоній, тютюновий дьоготь. Краплина нікотину вбиває коня. Це справді так. Велика сильна тварина падала від краплини страшної отрути. Дуже чутливі до нікотину птахи.
Якщо голуба помістити під скляний ковпак і впустити туди дим від однієї цигарки, через кілька хвилин він загине.

2-й ведучий.А от якої непоправної шкоди завдає куріння орга­нізму людини, а особливо дітям і підліткам, вам розповість наш гість лікар-нарколог.
Виступ лікаря.

Третя сторінка нашого журналу називається "Чому люди курять?" /Демонструється малюнок: стоять і курять чоловік і жінка і дають прикурити сигарету малому хлопцеві/.

 Хлопці вважають геройством викурити цигарку потай від дорослих. "Я курю - отже, я самостійна людина". Звичайно у віці до 17 років починають курити через просту цікавість або безглузде наслідування моди, товаришів. Та якщо людина не почала курити до 20 років, то вона здебільшого не курить і згодом.

Отож, щоб не відстати від своїх приятелі і виглядати дорослим, хлопець душиться цигарковим димом. Уперше, вдруге, втрете... Та ось він уже виріс. Тому ж тепер, ставши свідомою людиною, він і далі курить? Це проявляється підступність тютюну і його основної складової -нікотину. Куріння швидко набуває характеру сталої звички, якої важко позбутися. Виникає хвороблива пристрасть до тютюну, щось подібне до наркоманії. Уже через 2-3 години в людини виникає непереборне бажан­ня запалити. Коди сигарети немає, вона намагається роздобути її. При цьому можуть спостерігатись серцебиття, млосність, пригнічений настрій. Деякі люди кидають курити. Та на жаль, більшість не можуть цього зробити.

Трапляються випадки, коли дорослі або підлітки привчають дітей до сигарет, щоб потім використовувати їх як жебраків, злодіїв.

Часто починають курити дівчатка. Коли вони курять, то хлопчики звертають на них увагу. Але є багато інших способів привернути до себе увагу. А неприємний запах з рота може дише відштовхнути від вас людей, які вам подобаються.

Куріння - це вияв боягузтва. Треба не боятися труднощів і не опускати рук. Шукайте допомоги і підтримки у рідних та друзів, якщо самі не можете позбутись шкідливої звички. Не беріть приклад з людей, що курять. Якщо ваші тато чи мама курять, то за рік прокурюють до 600 гривень. Яка була б це матеріальна допомога сім’ї. Скажемо курінню "НІ". Зробимо правильний вибір. Адже замість куріння можна їсти цукерки, лускати насіння чи горішки, займати свій час чимось цікавим: малювати, ліпити, вишивати, випилювати, колекціонувати, займатись спортом, рибалкою, ходити в бібліотеку, читати книжки, працювати за комп’ютером.

 

http://sites.google.com/site/libraryvil/Home/Джерело: http://sites.google.com/site/libraryvil/Home/
Категорія: Превентивна робота | Додав: хотина (10.09.2010)
Переглядів: 1932 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
пошук на сайті
Годинник
Друзі сайту
Друзі сайту
Презентації для дітей
http://grushkivka.at.ua
Вчитель-вчителю
Я - Вихователь!
talschool-music Сервер поздоровлень, побажань та привітань МамаТато  З думкою про учня... �������-���� Вязание спицами и крючком музыка, '); Сценарии школьных мероприятий Васильківський РМК< Великовільшанська ЗОШ< поурочные, гдз, учебники
Моя кнопка
 Заступник з виховної роботиCopyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz