Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
 
Меню сайту
Наше опитування
Відвідувач сайту - хто Ви?
Всього відповідей: 9727
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Статті » Превентивна робота

Елементарні правила безпеки під час катання на велосипеді, роликових ковзанах, санчатах, небезпека лазіння по деревах

Урок основ здоров я 4 клас

Тема. Ігри у дворі біля будинку. Елементарні правила безпеки під час катання на велосипеді, роликових ковзанах, санчатах, небезпека лазіння по деревах.

Мета: формувати в учнів знання безпечної поведінки під час ігор, вчити організовувати свій відпочинок без загрози здоров’ю; ознайомити із елементарними правилами безпеки під час катання на велосипеді, ролика, санах; дати поняття про першу медичну допомогу при незначних травмах; виховувати дисциплінованість і бажання дотримуватись правил розваг, які зберігають життя і здоров’я дитини.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: ілюстрації тварин (ребуси), дорожніх знаків.

 

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

Вже дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав

Тож і ми часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

- Які перехрестя ми називаємо регульованими?

- А які нерегульованими?

- Якими будуть ваші дії на регульованому перехресті?

- А якими на нерегульованому?

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

- Сьогодні на уроці ми розглянемо важливість активного відпочинку і рухливих ігор для повноцінного розвитку вашого організму. Вам треба запам’ятати елементарні правила безпеки під час перебування на вулиці.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1.Розповідь з елементами бесіди.

- Діточки, ви любите грати в ігри?

Звісно, як і всі діти ви любите грати в ігри, отримуєте від цього задоволення.

- Де ми можемо грати в ігри? (на подвір’ї, у приміщенні)

- Які види ігор ви знаєте? (пізнавальні, відпочинкові, розважальні, також азартні)

- Діти, а які це азартні ігри?

Азартні ігри – це ігри в яких можна що-небудь виграти чи програти. Наприклад, гроші, наклейку навіть їжу. Азарт – це сильне захоплення чимось. Під час такої гри ви хочете лише  одного – вигнати. Програш посилює у ваших думках злобу, заздрість, бажання відігратися, тобто помститися. Азартні дитячі ігри відволікають вас від навчання, здорового відпочинку і гармонійного розвитку особистості. Не всі грають за правилами, в таких, що програли можуть вимагати гроші, цінні речі з будинку, можуть погрожувати фізичною розправою. Тому з метою особистої безпеки і збереження власного здоров’я, ніколи, ніде і ні з ким не грайте в азартні ігри.

- Цікавими і повчальними іграми можна урізноманітнити свій відпочинок.

а) Загадки

А зараз відгадайте загадку:

Двоє ніг у швидкого коня

Має він одне око і рот.

Я катаюся на ньому щодня.

Хоч і добре натомлюю ноги. (велосипед)

В зимовий студений час

Люблять всі малята нас

З гірки ми рушаєм в путь

А на гірку нас везуть. (санчата)

- Розгадай ребуси.

1.Розповідь

- Саме ці механізми перетворюють тебе з пішохода у водія .

Велосипед винайшли раніше, ніж мотоцикл і автомобіль . Близько 500 років тому видатний учений, винахідник художник Леонардо да Вінчі той самий, що придумав креслення ліфта зробив креслення велосипеда. Але ніхто його не зумів виготовити.

А перші велосипеди дуже відрізняються від сучасних. Вони були дерев’яними і більше нагадували самокат. У 19 столітті інженер Драйз у Німеччині зробив бігову машину, схожу на велосипед. Педалей у нього не було. Той хто їхав, відштовхувався від землі ногами, а потім піджимав їх і  їхав за інерцією. Шин і ланцюгової передачі також ще не було. Через деякий час придумали педалі,якими крутили переднє колесо, що було набагато більшим від заднього. Пізніше зробили триколісний велосипед, але колеса залишилися дерев’яними. А називалися велосипеди дуже по чудернацькому: і костотряс, і павук.

1.Як ви думаєте, чому велосипед мав назву костотряс? ( Колеса були дерев’яними і на твердій дорозі, на камінні дуже трясло)

Павуком називали велосипед, у якого спереду було велике металеве колесо з багатьма тонесенькими спицями, яке нагадувало павутину.

Тепер велосипед зручний, легкий і красивий. Сьогодні велосипеди є на будь-який смак — дитячі, жіночі, спортивні, дорожні, кладені, водяні, вантажні, циркові, на двох. У світі існує понад 15 тисяч різних моделей. Є велотрактор, за допомогою якого можна виконувати деякі сільськогосподарські роботи на городі чи в саду. Є всюдиходи, на яких їздять по землі і плавають по воді. Існує навіть велобатискаф, яким водолаз подорожує по морському дну.

2.У Данії створено веломашину, на якій одночасно може їхати аж 35 чоловік А в Чехії сконструйовано велосипед, що їде догори по східцях.

3.Правила безпеки для велосипедистів.

Якими б не були велосипеди, правили безпеки для всіх велосипедистів однакові. Ці правила треба знати всім і обов’язково їх дотримуватись. Адже велосипед не іграшка, а справжній транспортний засіб

1.По дорогах, де їздять автомобілі, школярам дозволяють їздити лише з 14 років.

2.До 14 років можна кататися лише в парках, на стадіонах, велосипедних доріжках, у дворах, тобто в закритих для руху автомобілів майданчиках.

3. Заборонено їздити по тротуарах та пішохідних доріжках. По тротуарах дозволяється їздити лише малечі на дитячих велосипедах і під наглядом дорослих.

4. Забороняється перевозити дітей. Ця ідея небезпечна і для тебе, і для твого пасажира, Звичайний велосипед нерозрахований на такі забави. Тільки дорослий має право перевозити дітей до 7 років на спеціально пристосованому велосипеді, обладнаному додатковим сидінням з підніжками.

5. Заборонено їздити, не тримаючи ноги на педалях і не тримаючись за руль. Вміння рівноваги краще продемонструвати у цирку, а не на дорозі.

6. Переходити дорогу неможна верхи на велосипеді, зійди з велосипеда, і тримаючи його за руль, пройди по пішохідному переходу.

7. У велосипеда повинні бути справні гальма і звуковий сигнал. Транспорт має бути обладнаний світловідбивачами.

8.Обов’язково знати дорожні знаки, що стосуються велосипеда.

4 Бесіда про користування роликами

Важко уявити свій відпочинок без велосипеда. Але колись його таки не було. Як і не було модних тепер роликів – ковзанів на колесищах. На них катаються всі -і першокласники, і випускники, і студенти, та й деякі дорослі вміло справляються з ними.

Та все ж, на жаль, падають. Непоганий  захист на такі випадки від травм — наколінники, наколінники і шоломи.

Але й вони не врятують вас, якщо необережно виїдете на роликах на проїжджу частину вулиці. Тому запам’ятайте: кататися на роликах можна тільки там, де немає автомашин.

Метро, магазин — також не місце для катання на роликах. Для них є зручні місця.

- На вашу думку, де можна кататися на роликах?

Взимку нашими незмінними супутниками є санчата, лижі, ковзани.

Лижі — давній винахід .Вважають, що вони з’явилися 20- 30 тисяч років тому. Місце їх народження на півночі, посеред неозорих глибоких снігів. Найдавніші лижі – дерев’яні дощечки, що прив’язуються до взуття. На них можна було, не провалюючись, ходити по глибокому снігу. Потім з’явились сплетені з лози лижі — снігоступи, якими й досі користуються мисливці Сибіру

Пізніше виявилось, що на лижах можна не тільки ходити, а й швидко пересуватись, якщо їх передні кінці загнути догори і взяти палиці, щоб відштовхуватись. З 17 століття лижі є улюбленим багатьма видом спорту.

А от на питання, коли з’явились ковзани – ніхто не відповідає. перші ковзани (пластинка з декількома отворами, через які протягали мотузки і прикріплювали до взуття) робили з кісток тварин,пізніше виготовляли з дерева, а вже потім  – з металу.

Відомо, що катання на дерев’яних ковзанах було улюбленою розвагою за часів Київської Русі. На скований льодом Дніпро виходили й мешканці Києва: як княжого роду, так і просто люди.

Сани прийшли до нас також з півночі: там навіть житла ставили на санях. Називались вони чуми на нартах, збереглися до наших днів.

Здавна санчата, так само як і лижі і ковзани, є улюбленою зимовою розвагою дітей

Та щоб розвага не обернулась трагедією, бідою, для цього /транспорту/ існують свої закони, які ви повинні знати і виконувати

-        Хто знає ці закони?

На санчатах, лижах, ковзанах можна кататися в парку, лісі, на спортивному майданчику, стадіоні, на спеціально облаштованих катках, Треба уникати гірок, що ведуть до водойми або доріг

- Чому не можна з’їжджати з гірок, що закінчуються біля річки? біля дороги?

-  Як треба переходити дорогу, якщо ви везете когось на санчатах?

(пасажир санчат обов’язково має встати і йти пішки, санчата не повинні знаходитись далеко від вас і заважати перехожим і автотранспорту)

-Чи можна переходити дорогу на лижах? Ковзанах?

Обґрунтуйте свою відповідь.

IV. Підсумок уроку

- Що запам’яталося на уроці?

- Які основні правила катання на роликах?

- Що не обхідно перевірити перед виїздом на велосипеді?

- Якими знаннями поділитесь із друзями?

Додано Гнатів А.

http://dubanevychi.infoДжерело: http://dubanevychi.info
Категорія: Превентивна робота | Додав: хотина (23.11.2011)
Переглядів: 3987 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
пошук на сайті
Годинник
Друзі сайту
Друзі сайту
Презентації для дітей
http://grushkivka.at.ua
Вчитель-вчителю
Я - Вихователь!
talschool-music Сервер поздоровлень, побажань та привітань МамаТато  З думкою про учня... �������-���� Вязание спицами и крючком музыка, '); Сценарии школьных мероприятий Васильківський РМК< Великовільшанська ЗОШ< поурочные, гдз, учебники
Моя кнопка
 Заступник з виховної роботиCopyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz