Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
 
Меню сайту
Наше опитування
Відвідувач сайту - хто Ви?
Всього відповідей: 9724
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Сьогодні нас відвідали:

Головна » Статті » Планування виховної роботи

Аналіз роботи школи за минулий рік

Аналіз роботи школи за минулий рік

 

На базі школи проведено районний семінар учителів основ здоров’я з проблеми «Інтелектуальний розвиток дітей», позакласний захід «Здоровий спосіб життя», семінар для педагогів-організаторів, а також школа прийняла обласну комісію по християнській етиці.

         Проведено  відкриті уроки для вчителів школи, на яких свою майстерність показали   такі педагоги: Гаранжа Л.М.,Гудим Л.О., Носко В.Г., Олефіренко Л.В., Овчаренко Н.О., Кляп В.П.

   Позакласні заходи з предметів проводили вчителі укр.мови та літератури, присвячені Дню української писемності та Міжнародному дню рідної мови та учитель із християнської етики.

   Методична рада школи спрямовувала роботу колективу на постійну самоосвіту, регулярний огляд методичної й фахової літератури, систематичну пошукову роботу шкільних предметних методоб’єднань.

     Створено картотеку передового досвіду вчителів області, школи.

    Поновлено банк даних про обдарованих та здібних дітей.

       Все-таки мало уваги вчителі-предметники  приділяли здібним учням, працювали з ними періодично, більше уваги приділяли школярам, які мають навчальні досягнення низького рівня. Є багато дітей, які бажають глибше вивчати той чи інший предмет.

 У новому навчальному році педагогам потрібно з вересня розпочати роботу зі здібними дітьми, з  учнями, які братимуть участь у районних  і обласних предметних олімпіадах.  

     Було проведено предметні тижні: тиждень незалежності України (Колодяжна Л. М.), правових знань, (Олефіренко Л.В.,Гудим Л.О., Колодяжна Л. М.), тиждень  новорічних свят (Гудим Л. О., класоводи, класні керівники), тиждень безпечного поводження на дорогах (Кляп В. П.), тиждень по вшануванню пам’яті Т.Г.Шевченка,  проведено ряд заходів до Міжнародного дня рідної мови (уч. укр.мови й літ., класоводи) , тиждень українського козацтва, місячник екологічного виховання.

         При школі працює бібліотека, де  певну роботу з дітьми проводила бібліотекар Носко І.М. Протягом року зверталася особлива увага на роль книги в житті людини, уміння користуватися книгами, підручниками, різними довідниками та енциклопедіями. Протягом року  діяли постійні книжкові виставки, присвячені знаменним датам.

         На кінець навчального року кожен класний керівник організував ремонт класної кімнати,  проведено косметичні ремонти коридорів та інших приміщень школи. Для ремонту було залучено  батьків, їхні  кошти.

Слід звернути увагу класним керівникам на правильність і культуру ведення учнями щоденників, роботу учителів-предметників зі щоденником (записи, поради, подяки), виставлення оцінок учителями, фіксація домашніх завдань з усіх предметів,  тримати тісний зв’язок з батьками.

 Особливу увагу педагогам приділити на культуру і грамотність ведення класного журналу,  накопичення  навчальних досягнень у різних вікових групах, об’єктивність, своєчасність виставлення оцінок за контрольні, практичні, лабораторні роботи, розвиток зв’язного мовлення, ведення зошитів, своєчасні записи проведених уроків, систематичні  записи повторення вивченого матеріалу в ІІ семестрі. Тематична атестація також не завжди велася вчасно. Слабо проглядалася система роботи класних керівників із журналами.

При школі працює практичний психолог Панченко О.О., яка надавала допомогу вчителям з питань сприяння адаптації дітей до школи, підготовки учнів переходу до середньої ланки, у підготовці класним керівникам та проведенні батьківських зборів. Провела психолого-педагогічні консиліуми у 1, 4, 5, 8, 10 класах.

Виховний процес у школі забезпечується нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України.

 На виконання Національної програми виховання дітей та учнівської молоді в школі створюються й впроваджуються конкретні програми розвитку системи виховання, її інформаційного, методичного забезпечення.

 Програми, які діють у нашій школі: 

1.  Державна програма подолання  дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006-2010 р.

2.Державна програма « Репродуктивне здоров’я нації»

3. Обласна комплексна програма профілактики правопорушень на 2006-2010р

4. Розпорядження голови облдержадміністрації «Про організацію роботи з обдарованою молоддю області».

5. Районна програма організації  оздоровлення відпочинку та зайнятості дітей і учнівської молоді влітку.

6. Районна програма « Молодь Охтирщини» (на основі  заходів відділу освіти по тій чи іншій програмі ми розробляємо шкільні заходи)

 

Виховний процес у школі забезпечується нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України.

 На виконання Національної програми виховання дітей та учнівської молоді в школі створюються й впроваджуються конкретні програми розвитку системи виховання, її інформаційного, методичного забезпечення.

         Поряд із традиційними формами виховної роботи значне місце за результативністю посідає шкільне самоврядування. Діють дитячі шкільні організації: для молодшої шкільної ланки – «Країна Барвінкова», для середньої – піонерський загін «Веселка». Старша шкільна ланка складає актив учнівського самоврядування.

Були проведені такі заходи: прийом у піонери, прийом у барвінчата, збір загону до Дня Соборності України, барвінкові години «Хочу бути сонечком», «Знай і поважай свої права», «Подорож у країну дорожніх знаків», «У країні ввічливих малят».(Педагог-організатор Гудим Л.О.) У листопаді учні нашої школи взяли участь у семінарі громадських організацій на тему: «Лідер. Який він має бути?». Було розроблено Положення про процедуру виборів президента школи,  проведено виборчу кампанію і обрано президента школи таємним голосуванням. Було проведено 9 засідань  ради учнівського самоврядування. Члени учнівського самоврядування підготували відкрите заняття-практикум у формі дискусії «Учнівське самоврядування . Дієва справа чи формальність?» , лабораторія невирішених проблем. «Обери здоровий спосіб життя», (Гудим Л.О., Колодяжна Л.М.) виступ агітбригади «ШРЮД нашої школи» (Литвиненко Л.В.).

         Приділяється належна увага організації національно-патріотичного виховання. У всіх навчальних кабінетах оформлено куточки державної символіки, в яких розміщено Державний Гімн, Герб, Прапор України.

З учнями проводилися виховні години «Співаєм славу тій події і тепер» (Гудим Л.О., Колодяжна Л.М.),  «В бою під Крутами»(Олефіренко Л.В.), «Україно мій духмяний дивоцвіт, йшла до волі стільки літ» (Сухонос М.В., Боротюк О.М.), «Україна пам’ятає своїх героїв»(Мурай О.І.), «Днів тих слава не загине» (кл.кер. Боротюк О.М., Таран Л.Л.), бесіди «Україна – моя країна» (Овчаренко Н.О., Ємець Т.М.. Гончарова С.О.,Кравченко Н.В.), «Українські диво рушники» (Юхименко О.І.) . Учні брали участь у районному конкурсі творчих робіт присвячених 350- річниці Конотопської перемоги, де робота Кляпа Захара зайняла ІІ місце (кер. Олефіренко Л.В.). Всі класні керівники провели тематичні виховні години присвячені національно-визвольній війні. У жовтні провели Тиждень історії, в ході якого учні ознайомилися з історичними матеріалами Бугруватської сотні.(Гудим Л.О., Олефіренко Л.В.) . У бібліотеці організовуються тематичні виставки літератури «Історії розірване намисто» (Носко І.М.).

Для підвищення   рівня    правової культури учнів двічі на рік у школі проводились тижні правової освіти у жовтні та квітні.

         На належному рівні в школі організовано трудове й екологічне виховання. Протягом року проводилися трудові десанти, акції: «Майбутнє лісу у твоїх руках», «Чисте подвір’я» тощо. У рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» учні посадили  50 саджанців аронії. Учениця 7 класу Олефіренко Тетяна зайняла  ІІ місце в обланосму етапі Всеукраїнського конкурсу «Майбутнє лісу в твоїх руках» у номінації «Найкраща тврча робота», нагороджена цінним подарунком (кер. Боротюк О.М.).

Велику увагу педагоги приділяють моральному вихованню. З 10.09. по 01.10.2007 року школярі брали участь вблагодійних акціях „Милосердя” і „Турбота” по наданню допомоги соціально-незахищеним категоріям дітей та престарілим громадянам. Активно включилися діти в збір овочів для будинку престарілих. Було зібрано картоплю,  цибулю,  моркву, столові буряки, капусту. Учні надавали  шефську допомогу одиноким громадянам, людям похилого віку. Учні та вчителі взяли участь у акції «Почуйте всі» - збір коштів для допомоги дітям з вадами зору, також були зібрані кошти на лікування учениці Хухрянської ЗОШ. У квітні для учнів середніх класів разом з працівниками Будинку культури пройшла зустріч  ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській АЕС «Ще кровоточать рани Чорнобиля». Усі класні керівники і класоводи провели виховні години у ході акції «Чужої біди не буває». Гончарова С.О. провела родинне свято, присвячене Дню 8 Березня.

З метою створення належних умов ефективної роботи навчальних закладів, забезпечення доступності загальної середньої освіти для всіх громадян, задоволення освітніх потреб особи, залучення громадськості до вирішення проблем навчання й виховання було підписано  Угоду про співпрацю між адміністрацією, радою старшокласників та об’єднанням батьківської громадськості,  вироблено й затверджено план спільних дій.

         Художньо-естетичне виховання здійснюється шляхом проведення конкурсів малюнків, мистецьких акцій.

         Кульченко Світлана брала участь у районному конкурсі юних декламаторів (кер. Маньковська Г.С.)

         Широко відзначалися в школі свята: Першого дзвоника, олімпійський урок, Золотої осені, День рідної мови, День писемності, акція «Мовна палітра» присвячена Міжнародному дню мови, День здоров’я, День Збройних сил України, новорічні свята, День соборності, День святого Валентина, День захисника Вітчизни, 8 Березня, Шевченківські дні, День толерантності, День Перемоги, День матері, останнього дзвоника. Проведено випускні вечори для учнів 4-ого та 11-ого класів.

      Не залишається поза увагою педагогів і формування здорового способу життя та фізичне виховання школярів. Проводиться профілактична та інформаційно-просвітницька робота, якою охоплено всіх школярів. У школі діє громадський наркопост. На внутрішкільномй обліку знаходиться 3 учні. З якими ведеться профілактична робота. Всі класні керівники проводять виховні години та бесіди по пропаганді здорового способу життя. Протягом року проводився місячник здорового способу життя, конкурси творів, малюнків. Зокрема, протягом листопада 2008 року брали участь у районному конкурсі «Керуй своїм життям», творча робота Носка С. посіла І місце. В січні 2009 р. у  школі проводили загальношкільний конкурс «Життя без гачка», перемогу в якому здобули учні 6 класу. (кл. кер.Мурай О.І.). На базі нашої школи пройшов круглий стіл за участю вчителів, учнівського самоврядування, батьківсько громадськості та представників районних служб у справах сім’ї, молоді та спорту «Формування навичок здорового способу життя». На виконання наказу управління освіти й науки Сумської обласної державної адміністрації від 07.03.2009р. № 146, з метою популяризації та пропаганди здорового способу життя, пошуку та підтримки обдарованих дітей протягом березня 2008 року було проведено районний етап фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», де команда нашої школи зайняла ІІ місце. Члени ШРЮД брали участь у роботі громадського тренінгу «ВІЛ - СНІД» під егідою Корпусу Миру США в Україні, який проводився у березні 2009р. у с. Сонячне.

З метою покращення  стану здоров'я  учнів на початку літа  при школі працював табір «Барвінок», в якому було оздоровлено 48 учнів 1-5 класів (керівник табору Овчаренко Н.О.). Робота була добре організована, задіяно 4 класоводи, студентка  Гончарова О.О. Для дітей   проводились різноманітні ігри, розваги, екскурсії, подорожі, свята: „День здоров'я”, „День милосердя”, «День книги”, „День щасливого випадку”, „День професій”, „День індіанця”.  Була організована екскурсійна поїздка до м. Харкова. Фінальним святом табору став конкурс «Міс Літо -2009».Для харчування залучені кошти відділу освіти і батьків.

З 15 по 29 червня  при школі діяв профільний табір „Ворскла”, в якому відпочивало 20 гуртківців ( вих. Колодяжна Л.М., Мурай О.І., Ткаченко Н.В., Гаранжа В.С., Панченко Н.В.). Цікаво і весело пройшли «День майстрів», «День туриста», «День лісу», «День юного еколога» , багатоденний похід до с.Куземин надовго запам’ятається дітям.

 Сусідко Валерій безкоштовно оздоровлювався у позаміському таборі „Космос”.

Члени туристичного гуртка Кравченко А., Гудим В., Таран В., Кульченко С. в складі районної туристичної групи побували в Карпатах, здійснили підйом на Говерлу.

Члени екологічного гуртка Цибулько Вікторія і Олефіренко Марина оздоровлювалися у обласному екологічному таборі «Деснянські зорі». де досліджували флору і фауну Деснянсько-Старогутського національного парку. 12 учнів нашої школи відпочивали на березі Чорного моря поблизу Одеси. Поїздку організували Маньковська Г.С. та Мурай О.І.

 

Сьогодні перед нами стоїть завдання докорінного поліпшення якості виховної роботи, поєднання зусиль держави й громадськості в створенні високодуховного середовища; забезпечення впровадження демократичних форм управління,  інноваційних форм виховання. Результатом цієї роботи є те, що учні беруть активну участь у районних і обласних конкурсах та посідають призові місця.

http://bsk.hmarka.netДжерело: http://bsk.hmarka.ne
Категорія: Планування виховної роботи | Додав: хотина (31.05.2011)
Переглядів: 5034 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
пошук на сайті
Годинник
Друзі сайту
Друзі сайту
Презентації для дітей
http://grushkivka.at.ua
Вчитель-вчителю
Я - Вихователь!
talschool-music Сервер поздоровлень, побажань та привітань МамаТато  З думкою про учня... �������-���� Вязание спицами и крючком музыка, '); Сценарии школьных мероприятий Васильківський РМК< Великовільшанська ЗОШ< поурочные, гдз, учебники
Моя кнопка
 Заступник з виховної роботиCopyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz